Wpis z mikrobloga

Dla tych, co się dziwią, że Donald Tusk rozmawia z Komisją Europejską i jest w stanie wynegocjować 0 vat na prąd, gaz i paliwa dla Polski to pragnę przypomnieć że Donald Tusk w porównaniu z pisowcami którzy są członkiem jakiejś eurosceptycznej śmiesznej partyjki jest przewodniczącym Europejskiej Partii Ludowej, jest to najwieksza partia w parlamencie europejskim a w jej skład wchodzą 73 partie członkowskie z 39 krajów, kilkunastu szefów państw i rządów Unii Europejskiej, 14 członków Komisji Europejskiej (w tym Przewodniczący Komisji Europejskiej) oraz Przewodniczący Rady Europejskiej.

Teraz rozumiecie? Nie uważacie że gdyby ktoś o takich wpływach i znajomościami rządził w naszym kraju to byłby w stanie dużo więcej załatwiać dla Polski i Polaków? Tak wiem, że w polityce liczą się twarde interesy, ale dobre kontakty obok interesów to jest podstawa dobrych dealów, dobre kontakty=możliwość zawierania dobrych i korzystnych umów.

#polityka #neuropa #4konserwy #tusk #bojowkadonaldatuska
źródło: comment_16358875168iNftpjcxa0a5i3jiCf4Cl.jpg
  • 24
@Kielek96 nie wątpię, że wiele mogłoby załatwić. Kwestia oczywiście na czyją rzecz.

Faktem jest, że już rządził i mógł wprowadzić np. kwotę wolną w normalnej wysokości, uniezależnić finansowanie mediów publicznych od polityków, zreformować sądownictwo, obniżyć VAT, wprowadzic elektroniczne usługi publiczne, zreformować sądownictwo, edukację, służbę zdrowia...
@Kielek96 argument "nasza pozycja była lepsza" nic nie znaczy, jeśli interesy nie są realizowane. Polityka ciepłej wody w kranie sprawdzi się przez pewien czas po shitstormie który zostawi za sobą PiS, ale na dłuższą metę trzeba jakichś celów i ich realizacji, bo znów dojdą do władzy ci którzy będą obiecywać że zrobią cokolwiek, #!$%@? czy dobrego, czy z głową... PO nie miało celów i tym bardziej niczego nie realizowało.
@eloyard: Zniesienie obowiązkowej służby wojskowej, rozwój infrastruktury, reforma OFE, przebrniecie przez kryzys gospodarczy w miarę spokojnie i jak już napisałem wyżej, czyli wyjście z procedury nadmiernego deficytu to mało przez 8 lat?

Zgadzam sie że można było zrobić dużo wiecej, ale tych kilka reform i dziłań było lepszych niż to co cokolwiek zrobił PIS.
@Kielek96

Jeśli tylko tyle przez 8 lat zrobili ci europejscy guru i wykształcona polityczna śmietanka 3 RP... No ja się po prostu nie dziwię że ludziom #!$%@?ło i PiS wybrali.

A reformę OFE, to mam nadzieję że jako żart wpisałeś.

Powtórzę, ciepła woda w kranie. Ledwo ciepła. Ludzie wspominają ich dobrze tylko dlatego że po nich przyszli degeneraci z PiS. Tylko na tym tle się wyróżniają pozytywnie. Jedyne ich osiągnięcia przez 8
@jaskins celem PiS jest rozkradzenie wszystkiego wokół. A PRowskich celów mają od #!$%@? i nawet cześć z nich trafiaj realizują. Oczywiście biorąc pod uwagę swój jedyny istotny cel.

Mierzeja.
CPK.
Jądrowy miś.
Abramsy.
Kwota wolna od podatku.
Reforma sądownictwa.
Reforma systemu rozdawnictwa patologii.
Te #!$%@? nie wiem, unaradowianie spółek.

Od #!$%@? mają dobrze PRowsko zrealizowanych na rzecz swojego elektoratu partactw którymi rozgrywają słońce Peru i jego ekipę jak dzieci.

Politycznie dla celów
pisowska


@Vosemite: XD jeszcze jakieś kłamstwa? Tak jak jestem na wykopie jeszcze nigdy nic pochlebnego nie napisałem o pisowczykach.

Kłamać dalej, nie przejmować się. Może dostaniesz parę rubli ( ͡° ͜ʖ ͡°)