Wpis z mikrobloga

Drugi dzień problemów z internetem w orange. Swiatłowód 600mb, a zamiast deklarowanych na umowie min. 100mb, otrzymuje całe 15mb/s. Dodzwonić się nie można, odbiera jakaś maszyna i każe Ci się zapisać na jakaś rozmowę która się odbędzie w ciągu 24h. U kogoś w Toruniu również występuje podobny problem? Czy ktoś z #orange może się ze mną skontaktować bo pracować nie mogę! #internet #torun
  • 17
@Enso_: Cześć, mam to samo od 3 dni, wieczorem prędkość spada do kilkunastu Mbit/s, sprawdzałem dziś po wifi i na kablu i taka sama gówniana prędkość.
@Enso_: dokładnie tak jest ¯_(ツ)_/¯
A jak się kiedyś śmiałem, że Orange dosyła niekiedy 2500mbps na możliwych 64 klientów to mi mówili, że przecież jak często trafi się taki pik maksymalnego obciążenia portu. Jak widać w Toruniu się zdarza często .
@albcag: Wlasnie tak moze wygladac, to jest fizycznie ograniczenia GPON, za jednym portem mozesz miec nawet 30 czy 64 klientow chociaz problem moze byc nie tutaj ale gdzies wyzej sieci, na styku z innym operatorem.
@Enso_: Oczywiscie, ze transfer jest dzielony zgodnie z odpowiedzia wyzej, chcesz dedykowany transfer zostaje lacze dedykowane (nie najtansze biznesowe bo fizycznie bedzie to samo co masz teraz nawet po swiatlowodzie).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@albcag: Szczerze pierwszy raz sie z czymś takim spotykam. Wczesniej w Warszawie miałem UPC i czy sie pali czy sie wali, transfer stały jak penis we wzwodzie. Bardzo szkoda, że nikt z z orange mnie o tym nie poinformował, tak bym nie bawił się w światłowód z prędkościami radiówki. Inna sprawa, że w umowie jest napisane, że jak będą spadki to masz do prędkości 100mb/ a prędkość deklarowana jest utrzymywana przez
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@OrangeEkspert: Kontaktowałem się, i odebrała jakaś maszyna. Ja chce rozmawiać z człowiekiem bo drugiej stronie. Jakbym chciał bota, to se odpalę Siri na iphonie. I mnie nie interesuje, że konsultant sie odezwie w ciagu 24h, bo ja mam teraz i już problem i pilnie potrzebuje rozwiązania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzywy_kanister: Dobra, to pytanie z innej beczki. Co mam zrobić aby kupująć swiatłowód 600mb mieć cały czas te 600mb nie ważne czy sie pali czy się wali. Do kogo z tym isc lub z kim o tym gadać? Jest w #torun jakiś operator który bedzie mógł mi to zapewnić?
@Enso_: Tak jak napisalem, kupujesz lacze biznesowe dedykowane co oczywiscie bedzie odpowiednio drozsze wiec znajac zycie nie zaplacisz tyle, nie zwykly biznesowy swiatlowod, w drugim wypadku infrastruktura bedzie ta sama co teraz. Generalnie oferty "zwyklego internetu" dla osob prywatnych czy malych firm moga miec te sam problemy, nie bedziesz mial w takim wypadku nigdy 600mbs gdybys chcial monitorowac 24 godziny na dobre tylko w umowie nikt ci tego nie zapewnia, masz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krzywy_kanister: No dobra to niech będzie te deklarowane minimalne 150mb. Moja praca wymaga regularnego pobierania plików wideo z wysokim bitratem które dochodzą do 200gb. Potem mam na to małe okienko czasowe aby z nimi pracować i przesyłam je dalej. Nie mogę sobie pozwolić w tej sytuacji na prędkość 20-30mb.
@Enso_: Nie ma znaczenia predkosc, odpowiedz jest taka sama, firmy potrafia placic za lacza dedykowane 10-20mbs, jakies szpitale, urzedy, policja. Chcesz tanio szybkie lacza to testuj innych operatorow, ewentualnie miej drugiego awaryjnie, tylko gwarancji nie da ci zaden.
@Enso_: dziś znowu miałem problem z transferem wieczorem, wcześniej robiłem reset routera z poziomu panelu i nie pomagało, dziś wyłączyłem z prądu na kilka minut (jak ktoś już wcześniej radził) i faktycznie pomogło. Nie wiem czy fart ale warto spróbować
@gniady: Byłem dziś w Orange. Zgłosiłem problem po kilku godzinach dostałem informacje, że jest jakaś "awaria masowa" i mają jutro się tym zająć. Gorzej, bo jak załatwiałem sprawę u konsultanta w salonie, zgłosił moją sprawę, po czym dostałem smsa, że naprawa usterki wiąże się z kosztami - 49zł za diagnozę i 129zł za naprawę jeżeli awaria leży po mojej stronie. Konsultant mnie w ogóle o tych ewentualnych kosztach nie poinformował w