Wpis z mikrobloga

Serio miganie światłami jest tak skuteczne czy po prostu dzbany to robią bo lubią? Pierwszy raz trafiłem na takiego idiotę. Osiągnął kompletnie odwrotny efekt niż chciał xD Wyprzedzałem sobie tira a bmw już z daleka odpala ostrzał świetlny. Od razu puściłem nogę z gazu, przedłużyłem wyprzedzanie, a na koniec bardzo leniwie zjechałem na prawy pas. Może wyszedłem na szeryfa ale nienawidzę takiego zachowania. Jeszcze bym zrozumiał gdyby serio ktoś blokował lewy pas ale nie jak ktoś jest w trakcie wyprzedzania.

#prawojazdy #ruchdrogowy
  • 7
  • Odpowiedz
@Murasame: polecam na dach led bara 150W. Raz przede mną furgonetka i Passat jeździły na przemian slalomem (tak jakby jeden drugiego blokował). Nie chciałem tego robić, ale odpaliłem wariata i nagle spokój. Można? Można
  • Odpowiedz
@Murasame: myślę, że lepiej jak ktoś mrugnie z daleka, że chciałby wyprzedzać niż jak dojeżdża i siada na zderzaku. W niektórych krajach azji ludzie na siebie trąbią gdy chcą wyprzedzać i nie ma w tym agresji. Nie ma co sobie robić na złość bo to nigdy nic dobrego nie daje.
  • Odpowiedz
@czifi: I co dało to mrugnięcie w takiej sytuacji? Nagle dolałbym dopalacza do baku, żeby szybciej wyprzedzić? To jest po prostu bezsensowne. Specjalnie podkreśliłem, że nie piszę o sytuacji gdzie faktycznie ktoś jedzie bez sensu lewym pasem, tylko jak jest w trakcie wyprzedzania tira.
  • Odpowiedz
@Murasame: Czasem bywają takie sytuacje, że nie wiadomo czy osoba z tyłu chce się nas trzymać i jechać z nami czy będzie chciała wyprzedzić. Jeśli daje znać, że chce wyprzedzać to jasno wiadomo jakie ma intencje i traktowałbym to jako ułatwienie niż utrudnienie.
  • Odpowiedz
@czifi: Myślę, że każdy komentuje to mając zupełnie inną sytuację w głowie. To nie byłoby nic złego jeśli ktoś kto jedzie przed nami ma miejsce, żeby się schować i kogoś przepuścić itd.
A co innego jak wyprzedzam jedno auto, jestem już w trakcie i na 99% po tym manewrze zjadę na prawy pas. I to nie było jedno mrugnięcie tylko napieprzanie długimi jadąc na dupie.

Wiadomo jak to wygląda na autostradzie,
  • Odpowiedz
@Murasame: Pewnie masz racje, że każdy wyobraża sobie to na swój sposób. Zawsze jednak wychodzę z założenia, że robienie komuś na złość powiększa tylko frustrację obu stron i nie warto sobie takimi drobnostkami psuć dzień.
  • Odpowiedz