Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób, które śledzą Bumech od dłuższego czasu. Jak widzicie wyniki za 3Q i przyszłość spółki? Kusi, żeby się jeszcze trochę zapakować, gdyby kurs się jeszcze jutro osunął. Niestety nie mam zbyt dużego doświadczenia w spółkach w tej branży i nie chciałbym się nadziać(wiem, że teraz leci tam ostra spekulacja ( ͡° ͜ʖ ͡°))
#gielda #bumech
  • 9
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czup: wungiel spada i Chinczyk nie bardzo chce płacić za niego ponad dwieście dolarów, czysta spekula, ja bym odpuścił, coś jak mercator wybił bo był fejm jak będzie teraz. Nikt nie wie, już wolałbym się rozejrzeć za KGHM, osuwa się już jakiś czas, dobry wskaźnik wk. Poszperaj
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy: 140$ to wciąż mega dobra cena, sporo mówi się o tym, że USA próbuje docisnąć Chiny cenami więc nie wiadomo czy kurs nie odbije.
  • Odpowiedz
@czup: Na ten moment wygląda to słabo, słabiej niż myślałem jeszcze przed swietami, a tutaj nie ma co kreślić wielkich strategi na tak spekulacyjnych spółkach. Trzeba się liczyć że raporty za 3 kw jsw j Bumechu mogą być mocno przeciętne (Bumech w lipcu tylko połowę urobku wydobył), zakup Unipromu przez Bumech chyba już w cenie, Coal Energy wiecznie te ściemę z niby wydobywaniem czegoś ciągnąć nie będzie. Wciaz uważam że w
  • Odpowiedz
@czup: już za późno. Dzisiaj było brać na korekcie. Kontrakty w górę już poszły plus spółki węglowe w stanach na plusie. Jutro Jsw i bumech idą w górę.
  • Odpowiedz
  • 0
@czup węgiel na zielono, czyli stabilizuje się w przedziale 130-140usd miejmy nadzieje, że to koniec tej rzeźni na weglowkach, co do bumecha to w 2q wykrecili 20mln chociaż wydobycie w BCG stało prawie dwa miesiące, a ceny węgla oscylowały w przedziale 50-60 dolców, z dodatkowych wydatków we wrześniu musieli zapłacić pierwszą ratę za silesie 5mln zł... ogólnie wyniki powinny być dobre, obstawiam minimum 15mln za 3q do tego podpisanie umowy na uniprom
  • Odpowiedz