Wpis z mikrobloga

Potrzebuję kursu/ksiązki do CADa od podstaw, chcę się go nauczyć na własną rękę - nie wiem w sumie nawet do czego CAD służy ani wygląda, ale wiem, że mi się przyda, a mam wolnego czasu trochę - jest ktoś w stanie coś polecić?
  • 9
@SPGM1903: Po niepowodzeniu ze studiami dziennymi. Pracuję na produkcji w Lear Corporation II, jak ktoś jest ogarnięty z CADa/Catii to nawet bez wykształcenia ma szanse na dostanie się do działu inżynieryjnego. Zaczynam od października studiować zaocznie.programie są zajęcia z CADa więc dla mnie to i tak win win :) Daj mi link na maila najwyżej ;)
@kociaq: mail wystosowany.

ciekawiło mnie to czmeu akurat cad, bo 3ds max jest stosunkowo blisko i jak kolega @enemydown napisał, że to kilka lat nauki, to powiem to tak: kilka lat samouczenia się, bez nauczyciela, który pokazałby co i jak, gdzie kliknąć etc. z pryncypałem zajęłoby to z rok, dla pojętnego krócej.
@kociaq: papiery są ważne, gdy chce się komuś przypodobać, ale jest się średniakiem lub po prostu dobrym. gdy jest się wybitnym to nie potrzeba papierów, bo portfolio samo za siebie mówi. to najlepszy papier. niewielu jest jednak takich samouczków.

kursy są cholernie drogie. sa komplet kursów kupiłbyś samochód. najblizej masz do tyskiego CAD Academy Consult, ale cen tam szukać próżno. wiem tyle, że skoro na szkoleniach 3ds max trzepią bardzo grubą
@kociaq: CAD? Jeśli masz na myśli AutoCAD to ostrzegam, że program ssie.

Polecał bym kursy na Autodesk Inventor lub SolidWorks. Ten pierwszy był stosowany u mnie w firmie projektowej.

Na ogół te programy są dość mocno intuicyjne (oprócz AutoCADa) więc nie było by problemu z nauką. No i sporo jest tutoriali na YouTube