Wpis z mikrobloga

Jestem przed zakupem pierwszego gravela. Do tej pory jeździłem na MTB 26, poruszam się na terenach wokół Poznania gdzie jest płasko jak naleśnik (może poza WPN, gdzie mam blisko ale nawet tam myśle że gravel spokojnie da radę). W tym roku zrobiłem 3k km, w przyszłym chciałbym być bliżej 5k. Od zeszłego roku jeżdzę w każdych warunkach włączając w to zimę.

Zastanawiam się nad tymi dwoma:
https://skiteam.pl/rowery-2022/16960-rower-cube-580150-nuroad-ex.html
https://ccr-sport.com/produkt/rowery/rowery-przelajowe/kellys-soot-50

Ktoś ma któryś z nich i podzieli się wrażeniami? Jestem też otwarty na inne propozycje, fajnie by było się zamknąć w okolicy 7k oraz gdyby można obejrzeć rower w jakims sklepie stacjonarnym w Poznaniu.

Polecicie coś Mireczki?
#gravel #rower #cube #nuroud #kellys
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mitnic: Mam kellysa ale w sumie średnio wiem co o nim powiedzieć bo nie mam innego porównania bo przesiadałem się na niego z MTB. Mozna powiedzieć że to mój pierwszy poważny rower.
Jeździć jeździ a prędkość ogranicza moja noga a nie rower. Jeździ po każdej wertepie. Na dużych dziurach trochę skrzypi mostek ale tutaj może być winne to że go trochę podnosiłem. A tak to po 3.5k kilometrów wszystko jest
  • Odpowiedz
@Mitnic: Brałbym cube ze względu na szersze opony i napęd. W płaskopolsce raczej nie będziesz potrzebował większych zakresów.
Wybrałbym po sprawdzeniu jak mi się siedzi na jednym i drugim ...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mitnic: ten cube też mi pasuje, poluje na niego. Zastanawiam się tylko czy tam są obręcze tubeless ready? Chyba nie. Ze ski teamu mi odpisali, że ma być więcej rozmiarów pod koniec listopada.
  • Odpowiedz
@slowmtb @matka19002
Oglądałem jeszcze Giant Revolt1 i bardzo podoba mi się jego malowanie. Ma też dwa blaty co traktuje jako zaletę. W przypadku Cube nie ma za dużo wyboru, jest EX z jednym blatem i hydrauliką lub pro z dwoma blatami i hamulcami mechanicznymi (i gorszym osprzętem). Mam pewne obawy czy ten jeden blat w Cube mnie za bardzo nie ograniczy. Jutro jadę oglądać Kellysa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mitnic: daj znać jak tam polowanie. Ja się rzucam między wersja biedniejsza a bogatsza, między pośpiechem a czekaniem, jakiś dramat normalnie. Szukam ramy Alu, na grx, koła tlr, hamulce hydrauliczne, opona do 45 mm. Najważniejsze. Ma się optycznie jeszcze podobać. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@matka19002: Ktoś mi sprzątnął cuba z przed nosa ( ͡° ʖ̯ ͡°) ale okazało się ze był jeszcze model 2021 (niebieski) i tego dzisiaj zamówiłem. Różnica to węższe opony i łożyska kulkowe. Delikatnie zmiana na gorsze ale kolor mi bardziej podchodzi niż ten złoty. Teraz tylko czekać za kurierem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz