Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KatpissNeverclean: przy retinoidach tanio nie bedzie, tabletki minimum 150 miesiac wizyta 150-200 raz na 2miesiace, badania krwi 50 raz na 3 msc i jak jestes rozowym to ginekolog plus antykoncepcja no chyba ze juz lykasz albo nie bzikasz ( ͡ ͜ʖ ͡)
@KatpissNeverclean: możesz iść szybką ścieżką izotretynoiny, ale przy tym wyschniesz cała, z rok nie będziesz mogła pić alkoholu i możesz mieć inne negatywne skutki uboczne, ja np. miałem zapalenie spojówek. Do tego mogą ci szybciej wypadać włosy i inne. Drugą opcją są jakieś antybiotyki, kwasy, maści i inne, które nie wiadomo czy pomogą i czy po odstawieniu to gówno nie wróci. Oczywiście tych leków trochę jest więc jak nie ten to
@KatpissNeverclean: ja nie moglem wyleczyc, bralem izotek, ktory mi wypisal jakis polecany dermatolog, tradzik zmalał, ale urodzily sie od tego mocne stany depresyjne, wiec odstawilem izotek i wrocil tradzik XD
Poszedlem na nfz do dermatologa na polibudzie i babka mi napisala jakies smarowidla i w ciagu miesiaca pozbylem sie w koncu tradziku z ktorym walczylem predzej latami, za darmo wizyta, a leki jakies grosze, mozesz sprpbowac tam
@KatpissNeverclean: no nie tylko, tak jak nie każdy samochód terenowy to Jeep :D generalnie to jeden CH to to ta sama substancja, ale pewnie co bardziej przebiegli dermatolodzy będą ci wciskać jakiś droższy. Mi zapisała jakiś na C chyba albo K, był on droższy od izoteku o jakieś 50%, z 250 kosztował a izotek ze 160. Były też tańsze odpowiedniki za 100zł czy 120. Ja brałem te najtańsze jakie akurat mieli
@KatpissNeverclean: niestety nie pamietam nazw, a recepta byla papierowa.
Od siebie serio nie polecam izoteku, to naprawde mocne gowno, nie dosc ze siadlo na samopoczucie to wysuszylk mi cale cialo i zaczely wypadac wlosy XD
Pojdz tam do babki, pokaz ryj to wymysli co trzeba, jak bedzie trzeba to izotek tez przepisze
@hadrian3: po izo przeszedl, wlosy wypadaly tylko w trakcie kuracji i juz nie odrosly, ale to raczej kwestia wieku, bo leczylem to gowno kolo trzydziestki.
No i po odstawieniu izo tradzik wrocil.
Za to po magicznych smarowidlacj tradzik nie wrocil, nie bylo tez zadnych skutkow ubocznych.
Uwazam ze izo oczywoscie pomaga, ale nalezy go stosowac jako ostatecznosc, bo ma duzo skutkow ubocznych.
@rychupeja: kurde mi też wypadały i też jestem koło 30, trochę przed, ale trądzik nie wrócił i gdybym miał wybierać to bym wziął jeszcze raz. Ponad 10 lat się z tym gównem męczyłem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KatpissNeverclean: ja miałem kurację axotretem (odpowiednik izoteku) i nie polecam. Skutki uboczne odczuwam do dzisiaj po 4 latach a trądzik powrócił. U mnie okazuje się, że pomaga trzymanie odpowiedniej diety (najlepiej brak słodyczy i wysokoprzetwożonego jedzenia) i nie rozdrapywanie trądziku. Czyli bardziej polecił bym dietetyka i psychologa.
@KatpissNeverclean: polecam też iść do dobrej kosmetyczki, która odpowiednio będzie oczyszczała twarz i kładła te swoje specyfiki. Moja opowiadała o swoim kuzynie, który z mega trądzikiem do niej przychodził. Pięknie wyleczyła mu twarz, tak, że nie ma żadnych "blizn" i ma pikną buźkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Rk65a: odwiedzę kosmetyczkę, na razie zostawiłam worek pieniędzy u dermatologa, a potem w aptece. No i lekarka kazała mi iść też do endokrynologa. W każdym razie - jestem dobrej myśli, liczę na to, że pozbędę się tego dziadostwa raz na zawsze.