Wpis z mikrobloga

Przejście dla pieszych koło koło DB Hotel na Strzegomskiej. Jedno z tych przejść dla pieszych na których kierowcy przekraczają znacząco prędkość, ale przede wszystkim - nie zatrzymują się by przepuścić pieszych - w myśl ten przede mną przejechał to i ja przejadę. Czasem ich trolluję i udaję, że wkraczam na przejście i wtedy dopiero dają po hamulcach, no ale generalnie możesz stać przy przejściu i prawie żaden się nie zatrzyma.
#wroclaw #ruchdrogowy
o.....6 - Przejście dla pieszych koło koło DB Hotel na Strzegomskiej. Jedno z tych pr...

źródło: comment_1635840842jXDoGYku8vDRPYiGHJLXeI.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marcin_k so funny.

Ale kto tam chodzi i do czego?

Teraz to jeszcze zrozumiem bo przystanek dla tramwajów na nowy Dwór. A wcześniej? W jedną stronę masz światła. W drugą też przejście na światłach i żadnych budynków w sumie oprócz Pomocy Społecznej. Także po co tam było to przejście?
  • Odpowiedz
@MaksymMaksymowicz czyli całe 2 budynki do których spokojnie mógłbyś dojść od strony przejścia z Lidla skoro teraz jest naziemne przejście na pl. Strzegomskim.

Nie ma nic do tego żeby przejścia powstawały tam gdzie są potrzebne, ale u nas w mieście jest sporo przejść w kompletnej dupie byleby były.
  • Odpowiedz
@ostrykuc666 Jasne że obowiązują, natomiast mówię problem jest taki że u nas przejścia są wszędzie. Nawet w miejscach gdzie nie mają większego sensu.

Zanim ktoś powie, że w DE przed każdym przejściem się ludzie zatrzymują warto dodać, że owszem ale oni mają również wgzbaoczne do przejścia miejsca które nie są naszymi zebrami i tam nie będą cię przepuszczać bo nie muszą.

Ot cała różnica.
  • Odpowiedz
@ostrykuc666 zwróć jeszcze uwagę, że wg. nowych przepisów pierwszeństwo ma pieszy WKRACZAJĄCY na przejście, a więc nie stojący przed nim. Dodatkowo nawet na pierwszeństwie jeśli wejdziesz na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd zmuszając go tym do gwałtownego hamowania lub zmiany kierunku jazdy to jest to wykroczenie. Tyle w kwestii prawa.

Co do niezatrzymania się przed przejściami to sporo kierowców nie robi tego przez pieszych, którzy potrafią stać przed przejściem bez celu
  • Odpowiedz
Dodatkowo nawet na pierwszeństwie jeśli wejdziesz na jezdnię bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd zmuszając go tym do gwałtownego hamowania lub zmiany kierunku jazdy to jest to wykroczenie


@Viking-: xDxDxD
  • Odpowiedz
idiotów nie sieją ale tacy się sami eliminują xd Co następne?


@zebatykocur: Do eliminowania jeszcze trochę brakuje, chociaż jeden #!$%@? już raz prawie wjechał w barierki.

Test twardości młotków na głowie?

Zgłaszasz się na ochotnika czy o co ci chodzi z tym przykładem
  • Odpowiedz
@lothar i wyskoczył jak filip z konopii XD

Na całe szczęście u mnie przejść nie ma bo bym musiał zgodnie z przepisami jak kazdy Polak na osiedlu chodzić do przejścia dla pieszych jak mam do niego mniej niż 100 metrów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Viking-: ale to jest durne prawo xD
Zabrania sie wjazdu na skrzyzowanie poruszajac sie drogą z pierwszenstwem:
- bezposrednio pod jadacy ulica podporzadkowana pojazd
  • Odpowiedz
nie wiem co cię tak cieszy


@Viking-: nie wiem co śmieszy Marcina, mnie śmieszy Twoja nieumiejętność czytania ze zrozumieniem.

Specjalnie dla Ciebie skopiuję jeszcze raz kluczowy fragment z wpisu OPa: "Czasem ich trolluję i udaję, że wkraczam na przejście". Przestań wrzucać przepisy, które nie odnoszą się do sytuacji, bo to bez sensu.
  • Odpowiedz
@Zajf otóż czytam ze zrozumieniem. Cytując dalej to samo zdanie "i wtedy dopiero dają po hamulcach, no ale generalnie możesz stać przy przejściu i prawie żaden się nie zatrzyma.". Dodatkowo trollując zmusza kierowcę do gwałtownego hamowania powodując w ten sposób zagrożenie na drodze. Na co też jest paragraf.
  • Odpowiedz