Wpis z mikrobloga

Przejście dla pieszych koło koło DB Hotel na Strzegomskiej. Jedno z tych przejść dla pieszych na których kierowcy przekraczają znacząco prędkość, ale przede wszystkim - nie zatrzymują się by przepuścić pieszych - w myśl ten przede mną przejechał to i ja przejadę. Czasem ich trolluję i udaję, że wkraczam na przejście i wtedy dopiero dają po hamulcach, no ale generalnie możesz stać przy przejściu i prawie żaden się nie zatrzyma.
#wroclaw #ruchdrogowy
o.....6 - Przejście dla pieszych koło koło DB Hotel na Strzegomskiej. Jedno z tych pr...

źródło: comment_1635840842jXDoGYku8vDRPYiGHJLXeI.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dafto generalnie sporo jest głupich przepisów, ale akurat nie ten, który wytłusciłem. Może gdyby zapewnić respektowanie wszystkich innych przepisów (prędkość, parkowanie w obrębie skrzyżowań i przejść dla pieszych etc.) Wiele jest miejsc, w których dojście do przejścia jest zasłonięte tak, że kierowcy musieli by zwalniać niemal do zera, żeby mieć szansę zareagować. Wiele jest sytuacji gdy pieszy w bezpośredniej bliskości przejścia po prostu stoi nie mając zamiary przechodzić na drugą stronę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Viking-: ja akurat go nie popieram. Albo jest pierwszenstwo, albo nie ma. Takie potworki prawne tylko komplikują sytuację. Wiele było spraw, że pieszy potrącony na środku pasów był uznawany za winnego, bo wtargnął. Sprawa Hajty? Babuszka co ledwo chodziła - wtargnęła. Winna. Prawo powinno byc jasne i lepiej bym wolal, by calkowicie zabrac pierwszenstwo pieszym - przynajmniej sprawa bylaby jasna.
  • Odpowiedz