Wpis z mikrobloga

Dobra, wjechał dość exclusive content dla zagorzalców, więc łatwo było przegapić. Ustalmy fakty:
Odkopany został taki oto kanał na YT, na chwilę obecną nazywa się bruslee i ma na avatarze okładkę albumu Broken English Marianny Faithfull, posiada 1,3 tys. subskrybentów oraz 71 915 wyświetleń. Znajdowały się na nim totalne hidden gemy z epoki hors d'oeuvre wrzucone we wrześniu i październiku 2021 r. Pierwszego listopada wszystkie będące na tym kanale kawałki zostały ustawione na prywatne, ale na szczęście jest pełno mirrorów.

Nie obiecuję, że zbiorę wszystko, bo piszę to w dużej mierze z pamięci, ale z tego co tam widniało jeszcze wczoraj rano na publiku to:
-schafter - you so fuckin' precious when u smile (prod. schafter)
-schafter - hangout (prod. schafter)
-schafter - rx7 daft punk (prod. schafter)
-schafter - car jacker (wersja wzbogacona o zwrotkę Vkiego)
-schafter - Hot Coffee (pierwsza wersja, bez miksu, wokale nagrane na jednej ścieżce, inna perkusja w bicie)
-schafter - pagani (prod. Kevin Katana)
-schafter - blur (prod. schafter)
-vkie x schafter "HD" (ta wersja od oryginału rzekomo różniła się innym intro)

Tutaj byczek ładnie się postarał i wszystko zreuploadował. Gdyby to źródło jakimś cudem zawiodło to kawałki warte sprawdzenia spokojnie znajdziecie wpisując ich tytuły na YT, czy Soundcloud.

Co muzycznie mogę powiedzieć to kawałek you so fuckin' precious when u smile szału nie robi i równie dobrze mógłby nigdy nie wypłynąć na światło dzienne, ale to nadal Schafter, przyjemny klimat, bit do tego kawałka to ッドボーイ dodge viper 2000. Hangout jest świetne, polecam każdemu, natomiast ostatni z jeszcze niepublikowanych kawałków rx7 daft punk to totalnie mój ulubiony kawłek Schaftera obecnie, nie mówię, że best ever, ale czuć klimat 2017.

Użytkownik bruslee zarzekał się w komentarzach, że nie jest Schafterem, ale jednocześnie dał dużo poszlak do tego, żeby jednak myśleć, że to on np. z pełną pewnością i przekonaniem pisał o tym, że utwory (albo ich wersje) z tego kanału nigdy wcześniej nie zostały opublikowane jednocześnie urywając temat, gdy ktoś zapytał skąd to ma.

Po godzinachrobię rzeczy jako Billy
Do szuflady nafree bitach po angielsku płynie real talk
Wielka szkoda, że nie możecie posłuchać

I tu się zaczyna gigahead rozkmina, wspomniany 2 lata temu Billy to równie dobrze fonetycznie B.Lee, czyli bruslee, który upladuje kawałki Schaftera zarzekając się, że nigdy wcześniej nie było ich w Internecie. Równie dobrze mogę się mylić, bo żadnych twardych dowodów nie mamy, ale znając jego zamiłowanie do klimatu lo-fi, wiedząc, że jest to postać nietuzinkowa jeśli chodzi o patenty, pomysły, intelekt i obycie w świecie internetu oraz widząc jaki był jego ostatni ruch, czyli pomimo zasięgów i hajsu za odtworzenia wrzucił całkiem nowy kawałek LATE NIGHT BUMP tam, gdzie to wszystko się zaczęło, czyli na Soundclouda śmiem twierdzić, że bruslee to Schafter. Nie będę tu przytaczał masy dokładnych cytatów, bo każdy kto w miarę śledzi jego ruchy i rozumie teksty, wie że Obywatel WL stawia robienie muzyki w spokoju ponad hajs i sławę oraz jest zdolny do anonimowego wrzucania swoich starych kawałków idąc w zaparte, że to nie on i jeszcze po drodze próbować zmylić ludzi błędnie podpisując kawałki i zmieniając ich tytuły na YT (kawałek rx7 daft punk został tam pierwotnie podpisany wchodzi se taxi). Samo istnienie restaurant posse oraz określanie go jako jednoosobowy byt to schizofreniczna jazda, którą oczywiście propsuję, bo tworzy to świetny eteryczny i lekko nieuchwytny klimat w całej twórczości, ale jest to kolejny argument utwierdzający mnie w tym, że bruslee to multikonto Schaftera, który uwielbia dezorientować ludzi jak w 2018, gdy ludzie ciągle rozkminiali, czy on serio jest 03', czy 96'.

Kawałek wchodzi se taxi to jest oddzielna historia, jest to rasowy Święty Graal dla wszystkich diggerów internetowej twórczości Wojciecha Laskowskiego. Coś jak swego czasu Ciach #7 albo Benz Diler. Obecnie wszystkie dostępne mi źródła mówią iż nie zachowała się żadna wersja tegoż utworu, który dość często i gęsto był wspominany w komentarzach na kanale bruslee. Ktoś nawet przytaczał wersy z niego. 2,5 roku temu nawet był tu temat o tym kawałku.

Wołam zawodników z poprzedniego postu, może nie każdy wiedział o bruslee, może razem wspólnymi siłami uda nam się czegoś więcej dowiedzieć na ten moment, a może utworzymy delta force i będziemy w przyszłości gotowi pierwsi rozkminić enigmatyczne ruchy Schaftera :)

@HAJPOLISZ @HyperSonic0 @juanpablodosviolando @CanuoTV @zbigniew-czarnuch @rausoh @yung_goddd @Dejwor

#schafter
  • 2