Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#animedyskusja
Dziś sobie trochę pomyślałem o isekaiach i taka mnie myśl naszła - znacie jakieś anime będące odwroceniem isekaia. Próbowałem szukać reverse isekai, ale zwraca w zasadzie coś co dla mnie nie pasuje do definicji (np. Devil is part timer, który jest po prostu fantasy).
Jeśli isekai to historia w której MC trafia z naszego świata do alternatywnego, to reverse isekai powinien działać odwrotnie - z alternatywnego do naszego.

Najbliżej tego jest chyba World Trigger.

Ale chodziłoby mi raczej o coś takiego, że jest przybysz z innego świata, który musi sobie poradzić w naszym pozbawionym cech jego świata (czyli np. Super technologii czy magii).
  • 12
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MikiBomba: przy czym dla mnie to właśnie nie odwrócony isekai, bo nie mamy alternatywnego świata. On jest po prostu szatanem, który postanowił sobie zrobić wakacje na ziemi jak dobrze pamiętam. Oglądałem btw.

Właśnie w tym problem, że na liście są takie tytuły, które mi średnio pasują do mojej koncepcji reverse isekaia.
No bo czy gdyby człowiek trafił do piekła to mielibyśmy do czynienia z isekaiem?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@LlamaRzr: przejrzę te, dzięki.
Taka rozkmina mnie dziś wzięła bo się zorientowałem, że jest już nawet anime prawnicze (tak, animowana wersja paradokumentow z Polsatu xD).
I wtedy sobie skojarzyłem, że w zasadzie nie kojarzę odwróconych isekaiow ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Clear:

Opróćz tego co wyżej to na myśl przychodzi mi jeszcze Hinamatsuri - dziewczynka z innego świata wpada w ręce typa z yakuzy, który staje się jej "mentorem" na ziemi.

SukaSuka - ziomek po 500 latach zostaje odmrożony i odkrywa że jest ostatnim żyjącym człowiekiem, a świat zamieszkują różne humanoidalne rasy i potwory. Trochę naciągane bo technicznie rzecz biorąc to jest ten sam świat, a różnice rasowe są mocno umowne, bo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Clear: superman.

Ogolnie reverse isekaie to przecież cos przed isekaiami i sprzedawaniem przegrywom idee ze trafiaja do swiata fantasy i staja sie tam bogami xD