Wpis z mikrobloga

Chciałbym wgrać sobie jakiegoś PROSTEGO, powtarzam PROSTEGO Linuxa na mały komputerek Samsung N150+.
Od godziny gubię się w instalacji #antix. Wydaje mi się, że usunąłem z niego wszystko - czyli była tam Windows 7 starter i Ubuntu z 2012 roku. Ale wolno chodziły.

Pytanie jest takie: czy jest jakiś lekki Linux na takie starsze komputery, ale by jego instalacja była na tyle łatwa co Ubuntu?

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Specyfikacja komputerka jest np. tutaj: https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Samsung-N150.33191.0.html

#linux #technologia #internet #komputery
  • 58
  • Odpowiedz
@IP247365: Po tyle są na allegro, ale wątpię by się sprzedawały :P To złom

Ja bym na twoim miejscu wgrał Cloudready albo Androida i próbował tak męczyć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@IP247365: manuali jest mnóstwo, mogę Ci jutro jakiś znaleźć, tylko, pytałem o UI bo mi unintu pieknie dziala ale jak pisalem - serwer, czyli bez UI

myślę, że na twoje potrzeby to może coś z LXDE, czyli w sumie moze byc ubuntu serwer z tym ...

jutro pomyśle i tu zajrzę
  • Odpowiedz
myślę, że na twoje potrzeby to może coś z LXDE, czyli w sumie moze byc ubuntu serwer z tym ...


@ulises: lxd za ciężkie bo takie distra z lxde to chyba po 200-300 mb zajmują na sam start. Trzeba jeszcze zejść niżej ale to nic nie zmieni bo ot antyk i cpu nie wyczymie i ram.
  • Odpowiedz
@IP247365: Nawet z najlżejszym linuxem na cuda nie licz, ten komputer nawet w momencie wydania był piekielnie wolny a co dopiero ponad dekadę później. Procesor ma wydajność na poziomie pierwszych pentium 4.
  • Odpowiedz
Trzeba jeszcze zejść niżej ale to nic nie zmieni bo ot antyk i cpu nie wyczymie i ram


@CukrowyWykop: ramu to tam 2gb dołożysz więc w teorii nie problem. Problemem jest ten cpu co się grzeje jak #!$%@?. U mnie w asusie w idle on pracował w 60-70 stopniach bo gówniane chłodzenie i gówniany proc.

Może jakiś Android z ichniejszymi apkami do wszystkiego. Ten komputer jest warty pewnie z 20zł :P
Kryspin013 - > Trzeba jeszcze zejść niżej ale to nic nie zmieni bo ot antyk i cpu nie...

źródło: comment_1635803545U3nQDzl4HA2WGCDSciLf22.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz