Wpis z mikrobloga

2052 + 1 = 2053

Tytuł: Samobójstwo Europy. Wielka wojna 1914-1918
Autor: Andrzej Chwalba
Gatunek: historia
ISBN: 9788308053034
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Liczba stron: 656
Forma książki: e-book
Ocena: ★★★★★★★★

Pierwsza połowa książki to przedstawienie chronologicznie najważniejszych wydarzeń z pierwszej wojny światowej. Druga część, to analiza tej wojny pod różnymi względami, takimi jak stosowane taktyki walki i sprzęty na lądzie, wodach, w powietrzu, tego jak wyglądało życie żołnierzy, rannych, chorób, losy kobiet, cywilów czy też kształtowania niepodległych narodów i takie tam.

Dużo tego, objętość mała i to mój główny zarzut wobec tej książki. Ogólnie wydaje się bardzo dobrze opisana, ale jak dla mnie za mało szczegółowo, zbyt dynamicznie. Druga część, to takie oddzielne rozdziały omawiające różne wątki i wygląda to jak oddzielne artykuły na różne tematy.

Autor w przedmowie zaznacza, że książek omawiających tę wojnę jest dużo, więc on nie chce omawiać samych podstaw, tylko wnieść w tę tematykę coś od siebe, a moja wiedza na ten temat była minimalna i stąd ten mały zgrzyt.

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #historia
s.....w - 2052 + 1 = 2053

Tytuł: Samobójstwo Europy. Wielka wojna 1914-1918
Autor: A...

źródło: comment_1635789031Ygynsm2JPmuTztuYCsw0D8.jpg

Pobierz
  • 12
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★★ (8.5 / 10) (4 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2021-12-01 12:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: historia, archeologia, polityka
Gatunek książki: książka popularnonaukowa

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-08-31 - Użytkownik snnop93 ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 / 10) - Wpis »
2\. 2021-03-26 - Użytkownik rassvet ocenił na: ★★★★★★★★ (8.0 /
@Klepajro nie podważam tego, mi się ta książka podobała i zdecydowanie polecam

Ale w porównaniu z 2 wojną światową Beevora, która miała około 1000 stron i było to za mało, żeby przedstawić wszystko co ważne, to te 350 stron przebiegu 1 wojny to trochę za bardzo jest to wszystko ściśnięte