Wpis z mikrobloga

Sklep na Woo około 5k UU/msc, aktualnie stoi na shared Zenboxie i potrzebuje się przenieść na coś szybszego, bo jest słabo. Nie mam swojego admina, więc potrzebuje, żeby ktoś to ogarniał za mnie. Nie musi być tanio, może być nawet coś na wyrost, po prostu ma #!$%@?ć. Co kupić i w co iść? VPS?

#hosting #webdev #wordpress
  • 41
Byłem klientem dhosting i uciekłem, bo wraz z wzrostem popularności jakość ich usług poleciała mocno w dół.


@Cygan_Edek: A co masz konkretnie na myśli, bo ja mam u nich już od kilku lat i tak jak kolega, nie miałem większych problemów?
@minvt: Wysyłam im analizę z pingdoma gdzie było jak byk, że czas odpowiedzi serwera czasem po 5 sekund, czasem po 12. Dostawałem info, że już wszystko powinno być ok i za miesiąc było dokładnie to samo. Próbowałem kilka razy, później powiedziałem im, że robią sobie jaja z klientów i się przeniosłem.
@LubieKiedy: już to ogarniał mój dev, odchudziliśmy wszystko jak tylko się dało a problemy z szybkością nie są zawsze, tylko co jakiś czas. Raz strona ładuje się błyskawicznie a raz czekasz 10 sekund, dlatego stawiam jednak na hosting
@Cygan_Edek: No to to może być powodem. Zadania cykliczne potrafią przymulić wordpressa. Ja u siebie nie mam niczego, a niekiedy w logach widać, że jakieś zadania zajęły powyżej 6 sekund. A skoro to sklep, to pewnie masz paczkomaty, i stare api, które potrafi przyblokować wywołanie skryptów.
@LubieKiedy: nie działa mi audit teraz w incognito, jak sprawdzałem jakiś czas temu, to było z 60 na mobile. Do tych ich cyferek nie przywiązuje dużej wagi, bo możesz mieć score 100 a strona dla użytkowników będzie chodzić wolno