Wpis z mikrobloga

Jak to jest z tymi świeczkami? Mam 23 lata i od 4 lat kupuje świeczki na groby od siebie. Oczywiście po roku zapominam, która była moja, więc kupuje kolejną. W tym roku pamiętałem, bo były charakterystyczne, dlatego zdecydowałem się kupić tylko wkłady i wiecie co?
Tych świeczek nie ma. Byłem w lipcu ostatni raz i jeszcze stały. Mało tego, na grobach stały tylko po 1-2 świeczki? Gdzie są wszystkie inne kupowane co roku? Zbiły się? Ukradli? Rodzina sprzątnęła?
Nie będę do tego dochodził, ale dla mnie to absurd, żeby co roku kupować coś co zostało już kupione. Co to #!$%@? jakaś subskrypcja?
Dlatego zdecydowałem się, że już nigdy więcej nie kupię świeczki, ani wkładu bo to produkuje tylko kolejne niepotrzebne śmieci, a zamiast nich to będę kupował kwiaty. Będą żywe dłużej od palącego się wkładu.

#oswiadczenie
  • 26
  • Odpowiedz
@Qurvinox: sprzątają chodzi o całokształt, myją grób i wyrzucają rzeczy np które już zgniły (kwiaty) i wypalone znicze. Ktoś jest zawsze opiekunem grobu i dba o niego, skoro wcześniej nie dałeś nikomu znać, że chciałbyś aby ten jeden wypalony znicz został, bo kupujesz tylko wkłady to się nie dziw, uznali to za śmieć i wyrzucili ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Qurvinox: znicz po roku stania na grobie nie wygląda tak samo, widać że jest stary, wypłowiały i nieraz przypalony, jak chcesz znicze wielokrotnego użytku to po wś zabieraj je do domu i trzymaj na przyszły rok
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Qurvinox: a ile tego ma stać na grobie?
Przecież w ciągu roku nie tylko Ty odwiedzasz grób, pewnie zostały wywalone te najbrzydsze i najbardziej zużyte
  • Odpowiedz
@zortabla_rt: @KanapkaPL: Tak jak napisałem. Byłem w lipcu. Stały. Wcale nie wyglądały na zużyte. Chodzi mi o to, że wszystkie groby (nie tylko te odwiedzane przeze mnie) miały na sobie parę zniczy (A 1 listopada stoi 10-15). Chodzi mi o produkowanie śmieci. Czy naprawdę wszystkie te wyrzucane znicze nadają się tylko do kosza?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Qurvinox: Często przewracane przez wiatr i często po roku wyglądają jak gówno. Tylko takie się wyrzuca, bo to śmietnik po prostu.
Zawsze możesz dać cynk, by nie wyrzucać twoich zniczy bo je umyjesz dzień przed i będą wyglądać super i eko, ale zwykle nikt nie daje #!$%@? o takie drobiazgi.
  • Odpowiedz