Wpis z mikrobloga

@sspiderr: 1.4.5 większość i5 2500k leci, do 5 ghz zwykle max na powietrzu 2.w jakim sensie ? równie dobrze nic a równie dobrze sporo 4.5 ghz powinien na około 1.35 v działac około, równie dobrze niżej, wszystko zależy od sztuki 3. tak, poza tym boksowe chłodzenie jest beznadziejne, jeśli chcesz mocne OC to co najmniej jakiś zalman performa/thermalright hr-02/mugen 2/3 czy silentiumpc fortis inaczej to nie ma co nawet się bawić
zalman performa


@Jurigag: Które z tych wiatraczków wybrać? Cichsze=lepsze, ale nie chce też wydawać dużo.

Czym się różni to śmieszkowe turbo od podkręcania w biosie? Możesz mi to jakoś wytłumaczyć jak noobowi?
@sspiderr: turbo jest wbudowane w procku i po prostu jak trzeba więcej mocy to autoamtycznie się sam powinien włączać ten tryb, chyba że w biosie się ma wyłączone, nie podbija to mu napięcia itp itd no i gwarancja to obejmuje, podkręcanie to wszystko się samemu ustawia trza testować itp itd(napięcia, taktowania itp), turbo odpalasz i masz te 3.7 ghz jak potrzebujesz, jakich wiatraczków ? wiatraczek żadny, chłodzenie tyle ile masz kasy,
@anybetter: mówię jak u mnie jest ;p u mnie coretemp pokazuje tempy rdzeni i po OC mam te 50-60 rdzeni, ale i tak nawet turbo nie mam bo i tak w większości gierek radeon 7850 u mnie chodzi w 100% a procek w 40-50 % :O więc ciekawe jaką on ma grafę, pewnie jakiś Titan lub inny shit