Wpis z mikrobloga

@atayek: Indeksowanie to jest jasne. Nie o to chodzi.
Tak dla przypomnienia: "Two hard things in programming" - w tym jest nazewnictwo. Też się łapie trochę trzecia rzecz - pomyłki o jeden i ten indeks, ale no to jest raczej jasne i nie ma tutaj o czym gadać, masz 100% racji.

Natomiast to drugie - to już opinie ;)
I do Twojego przykładu właśnie wracając: "ale oczywistym jest chyba, że
  • Odpowiedz
@atayek: no dobra, ale dłoń to nie tylko palce, czyli konwencja nazewnicza ssie. użycie selecta też nie ma większego sensu, albo zmieniasz stan, albo używasz enuma i nie tworzysz niepotrzebnej tabelki w bazie. ta koszulka może jest śmieszna dla studenta pierwszego roku, co raz na oczy sqla widział, jak dla mnie to nie trafiony prezent dla programisty, co najwyżej go wyśmieją w robocie, że sqla nie umie
  • Odpowiedz
użycie selecta też nie ma większego sensu, albo zmieniasz stan, albo używasz enuma i nie tworzysz niepotrzebnej tabelki w bazie


@prolol czyli nie wolno robić SELECTów na bazie? A co, jeśli finger zawiera JSONa albo XMLa ze szczegółami palca? Wtedy też zmieścisz je w enumie? XD Nie wiesz, czym jest kolumna finger.
  • Odpowiedz
@SkorpionX: czyli robisz jedną kolumnę i wpychasz tam jsona? to już chyba lepiej użyć mongo db. przy tym złażeniu wychodzi też problem, że wybieramy palec trzeciej ręki
  • Odpowiedz
@prolol nie takie cuda architektoniczne widziałem ( ͡ ͜ʖ ͡) Wiem, że koszulka bez sensu, dokładam tylko kolejną teorię dot. modelu ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz