Wpis z mikrobloga

Za tyle to może mieć Asusa Zenfone 8, który ma wszystko czego możesz oczekiwać od smartfona w 2021.


@KrzysztofMickiewicz: w tym brak volte i vowifi oraz padajace plyty glowne i zenujaca baterie. Dokladnie wszystko czego mozna oczekiwac od asusa ¯\_(ツ)_/¯

@koloalu: jesli nie moze to byc ip12 i lepiej jesli bedzie mini, to bierz 13 mini zamiast 12 mini. Znacznie lepsza bateria robi wielka roznice, za ktora warto
  • Odpowiedz
@koloalu: bierz iPhone 13 Mini a jak Ci szkoda przekroczenia budżetu o 99 zł to weź iPhone 12 Mini.

Zenfon 8 zjada tego 13 mini pod każdym względem oprócz aparatu... Do tego cena z kosmosu powyżej budżetu.


@KrzysztofMickiewicz: to nie jest telefon ani mały, ani dla kobiety. Bardziej dla wykopka co siedzi na fotelu gajmingowym i ogląda strimy cytatych laleczek. Zenfone 6 nawet nie odstanie Androida 12. Więc
  • Odpowiedz
@ks2m: iPhone 12 mini ma ekran 60Hz, a Asus Zenfone 8 ma 120Hz.
60Hz ekrany to jakiś żart i występuje u androidów budżetowych.
Innymi słowy średniaki z Androidem mają lepsze ekrany niż np. iPhone 13 mini, który jest średniakiem, droższym niż niejeden flagowiec z Androidem.

@KrzysztofMickiewicz: Po co Ci wejście Jack? skoro jest ogrom słuchawek i głośników na bluetooth'a.
Irytuję Cię notch? przyzwyczaisz
  • Odpowiedz
@Eskim0s: ok, dzięki wykopowi dowiedziałem się że jedynym parametrem określającym czy ekran jest z wysokiej czy niskiej półki jest częstotliwość odświeżania. dziękuję pan specjalista wykopowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ks2m: nie tylko to jest ważne, lecz żaden 60Hz ekran nie jest tak dobry jak ekran nawet IPS z 120Hz lub więcej.
Po prostu na iPhone 13 mini nie poczujesz tej płynności co w średniaku z Androidem mającym 120Hz (pod warunkiem że procesor w średniaku da radę uciągnąć np. grę lub aplikacje co obsługuje 120fps).
  • Odpowiedz
@Eskim0s: gówno ci da nawet 240Hz jak system nie jest w stanie płynnie wygenerować animacji. w 2021 roku dalej flagowce samsunga czasem klatkują przy przewijaniu pulpitów ( ͡° ͜ʖ ͡°) o tej taniej chińszczyźnie z zabugowanym MIUI czy innym chińskim spyware już z grzeczności nie wspomnę. albo zenfonie który po pół roku się brickuje przez ramdumpa, ale za to jak jeszcze działał to w 120Hz (
  • Odpowiedz
@ks2m:

gówno ci da nawet 240Hz jak system nie jest w stanie płynnie wygenerować animacji.

Coraz więcej gier wspiera 120fps, nawet tych nie majacych wysokich wymagań, zatem średniak za 1500-2000zł pokaże coś czego iPhone 13 mini i każdy z 60Hz ekranem nigdy nie pokaże :)

w 2021 roku dalej flagowce samsunga czasem klatkują przy
  • Odpowiedz
@KrzysztofMickiewicz: @Eskim0s: panowie problemem asusa nie jest wydajnosc osiagi itd, tylko to ze padaja plyty glowne. Poszukajcie sobie jak duzy to jest problem.

Swego czasu sam chcialem kupic tego asusa, ale zastanawialem sie bo brak u PL operatorow volte. A potem przy okazji promo na ten tel na pepperze uslyszalem ze sa problemy z hardware i faktycznie pogrzebalem na necie i to jezt powszechny problem na ktory asus
  • Odpowiedz
@Eskim0s: Częstotliwość odświeżania to tylko jeden z wielu aspektów jakości ekranu. Taki Mi 10T Pro ma jeden z najlepszych ekranów IPS na rynku, ale pod względem jakości wyświetlania w pewnych aspektach nie będzie dorównywał dobremu amoledowi. Dxomark ocenił ekran Mi 10T Pro na 72 punkty, a ten z iPhone 13 mini na 90 punktów, co daje piąte miejsce w ich rankingu. Brak wyższego odświeżania to jest zauważalna wada, ale nie
  • Odpowiedz
@dulux23: Wiem że Amoled jest lepszy od IPS.
W moim poprzedniku Mi9 jest Amoled ale 60Hz, dla odmiany chciałem jakikolwiek smartfon z minimum 120Hz.
Wtedy gdy szukałem nie było nic w moim limicie cenowym z 120Hz ekranem i spełniającym też inne moje wymagania, więc padło na Mi10T Pro z 144Hz ekranem.
Widać z daleka że jasność i nasycenie kolorów (w ustawieniach fabrycznych) jest lepszy Mi9, lecz dla mnie ważniejsza jest płynność.
Jasność mam przez zdecydowaną większość czasu na 1/4 lub 2/4, jedynie jak jest lato lub jak jestem na zewnątrz to mam na maksa lub prawie na maksa.
(mam wrażliwe oczy i to bardzo, wiele rzeczy
  • Odpowiedz