Wpis z mikrobloga

Nawet w socjalizmie będą musiały istnieć proste, upokarzające i mało prestiżowe prace. Nie każdy będzie mógł zostać dyrektorem budującym wielkie osiedla dla ludu pracującego. Nie każdy będzie mógł robić to co kocha.
Pytam więc was czy jeśli zostaniecie przydzieleni do pracy, która wam nie odpowiada to będzie protestować czy zakasacie rękawy i zabierzecie się do pracy? Może się okazać, że zostanie przydzieleni do sprzątania kibli na dworcu.
#antykapitalizm
W.....e - Nawet w socjalizmie będą musiały istnieć proste, upokarzające i mało presti...

źródło: comment_1635513780Abl1qJYXPWN0KJdCZi9zKs.jpg

Pobierz

Czy odpowiada ci funkcja babci klozetowej w socjalistycznym raju?

  • tak 51.4% (19)
  • nie 48.6% (18)

Oddanych głosów: 37

  • 21
@svr_: kwiiiiii kwiiiiii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie odpowiadają bo albo nie wiedzą jak to ugryźć albo właśnie wiedza, żeby musieli iść droga Nowickiego tylko nie chcą sie przyznać
Pytam więc was czy jeśli zostaniecie przydzieleni do pracy, która wam nie odpowiada to będzie protestować czy zakasacie rękawy i zabierzecie się do pracy?


@Waffenfarbe: Obecnie w kapitalizmie codziennie od poniedziałku do piątku jestem przydzielany do pracy która mi nie odpowiada. Różnica jest taka że kontrole PiP są śmieszne (pracodawca wie kiedy przyjdą i wtedy jest ok) oraz mój pracodawca ma spory problem z wywiązaniem się z umowy co do czasu
@M_xxx:

jestem dosyć dobrze wykwalifikowany i mam wieloletnie doświadczenie w swoim zawodzie

obecnie wykonuje prace gorsza niz mycie kibli


Nikt nie kazał ci iść do takiej pracy. Możesz więc za to winić tylko siebie.

ideoologia obrażania ludzi pracy i wychwalania kapitalistycznych nierobów odeszła w niepamięć.


Za to szybko zastąpiłaby ja ideoologia wychwalania socjalistycznych nierobów. Zawsze ktoś musi decydować o podziale pracy i jej organizacji. I skąd pewność że miałbyś lepsze warunki
Nikt nie kazał ci iść do takiej pracy. Możesz więc za to winić tylko siebie


@Waffenfarbe: Klasyczne prawicowe: "to nie wolny rynek jest zły tylko czynnik ludzki"

Zawsze ktoś musi decydować o podziale pracy i jej organizacji. I skąd pewność że miałbyś lepsze warunki pracy?


@Waffenfarbe: Gdyż lewica to z definicji opowiedzenie się za równością, to znaczy polepszanie bytu tych niżej, kosztem pana prezesa i jego zarobków i warunków jego
@M_xxx: Szkoda że dla lewactwa prezesem jest każdy kto zarabia więcej niż średnia krajowa. Duże firmy sobie poradzą bo mają najlepszych prawników i księgowych a ucierpi jedynie klasa średnia. A jak zrobi się za ciepło to ten prezes zwyczajnie przetransferuje majtek za granicę i tak nic z tego nie dostaniesz.
Szkoda że dla lewactwa prezesem jest każdy kto zarabia więcej niż średnia krajowa


@Waffenfarbe: Jeśli wiedzę o lewactwie bierzesz od prawaków.

Duże firmy sobie poradzą bo mają najlepszych prawników i księgowych


@Waffenfarbe: Oraz kuców którzy dzielnie ich bronią a w głosowaniu oddadzą głos na Mentzena.

A jak zrobi się za ciepło to ten prezes zwyczajnie przetransferuje majtek za granicę


@Waffenfarbe: Przetransferuje autostradę za granicę? Czy może kamienicznicy spakują w
@M_xxx: Kamienice i autostrady zawsze można sprzedać. Chyba planujesz nacjonalizację każdej firmy bez rekompensaty to xD
I rozumiem że progi podatkowe które proponowało razem to prawacka mistyfikacja.
Kamienice i autostrady zawsze można sprzedać.


@Waffenfarbe: To niech sprzedadzą. W czym problem?
Jeśli nie chcą płacić podatków od swojego kapitału to go sprzedają swój komuś kto chce.

I rozumiem że progi podatkowe które proponowało razem to prawacka mistyfikacja


@Waffenfarbe: Nie rozumiesz, czego dowód dajesz od pierwszego swojego wpisu.