Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki szybki temat.
Mam domenę xyz.pl - chcę ją zabezpieczyć certyfikatem (by była "kłódka") - kupuje SSL na pojedynczą domenę.
Mam domenę z z subdomeną xyz.xyz.pl - kupuję cert o nazwie "wildcard ssl" i pokrywam pierwszy poziom subdomen *.xyz.pl
I teraz najważniejsze pytanie. Mam domenę drugiego poziomu czyli xyz.xyz.xyz.pl - Chciałbym pokryć sub domenę 2 poziomu również. Pytanie - czy Wildcard tutaj zadziała? Wątpię, bo pokrywa on tylko subdomenę. Więc zostaje zapewne wykupienie ssla wildcard na domenę drugiego poziomu? Jeśli tak to cena zapewne około ~1500zł? A jeśli jest inne rozwiązanie to ewentualnie jak zapytać wujka google'a? Letsencrypt ewentualnie? Coś innego?
#ssl #it #informatyka #sieci #siecikomputerowe #hosting #linux #pytanie #pytaniedoeksperta #sysadmin
  • 5
@spayker: lets encrypt tylko na 1 poziom subdomen. ogolnie to nie rób takiego czegoś tylko dopisz sobie "/cośtam/" w domenie, alb juz albo wykup druga domene - koszt domeny będzie tańszy ten cert ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Init0: W sensie kupić drugiego wildcarda na xyz1.xyz.pl? Mi chodzi o pokrycie xyz2.xyz1.xyz.pl. Nazwy typu zyx.pl/xyz nie wchodzą w grę - chodzi o pokrycie subdomeny 2 poziomu.