Wpis z mikrobloga

Cześć,
jest tu może ktoś z zdiagnozowanym nawykowym zwichnięciem stawu barkowego? Jeśli tak to mam kilka pytań.
Przedwczoraj trafiłem po raz trzeci do szpitala w związku z wybitym barkiem i po raz trzeci miałem nastawiany ten bark pod narkozą. Pierwszy raz bark wybiłem sobie w wieku 14 lat, gdy się poślizgnąłem na lodzie i z impetem uderzyłem tą ręką o beton. Drugi raz (8 lat później) w czerwcu br. pływając w jeziorze, po prostu tak wymachiwałem ręką w wodzie, że jebut chrupło i na SOR. Trzeci raz teraz w poniedziałek grając w grę, wystraszyłem się jumpscare XD i tak zamachnąłem się ręką, że wypadł. Zdiagnozowano mi nawykowe zwichnięcie stawu barkowego prawego, wcześniej było to tylko zwichnięcie stawu barkowego. Jak długo muszę nosić kamizelkę ortopedyczną? Za pierwszym razem nosiłem dość długo, choć nie pamiętam dokładnie ale na pewno ponad miesiąc będzie. Za drugim razem tylko tydzień (gdzie chyba już po 3 dniach mogłem ruszać normalnie ręką nie licząc obrotów). Teraz mam wrażenie, że mogę już normalnie ruszać ale boje się, że znowu jebnie...
Jak mogę zapobiec takim przypadkom w przyszłości? Czy to prawda, że o każde następne wybicie coraz łatwiej?
#zwichniecie #szpital #bark #reka #medycyna #chirurgia #ortopedia #pytanie