Wpis z mikrobloga

@Jelony: Za mało informacji. Jaki masz obecnie poziom sygnału w dBm, ile obcych sieci i z jakim sygnałem, jaka częstotliwość, czy to a/b/g/n/ac/ax ? Jaka szerokość kanału? Ile chcesz megabitów przesłać po tym radiu? Na czym odbierasz - co to konkretnie za sprzęt/karta wlan?
@DamiDami: @Jelony: Jestem przekonany że łączysz się w 2.4GHz, masz tam pełno obcych sieci które są zakłóceniami, wstawianie tam kolejnego "repeatera 2.4GHz" to tak jak by tam nasrać na środku jeszcze. 5GHz przez jedną ścianę jeszcze przeleci z sensownym sygnałem ale nie przez dwie. Więc jeśli w pomieszczeniu w którym chcesz używać wifi sygnał 5GHz jest słabszy niż -65dB trzeba dociągnąć tam przewód ethernet i postawić kolejny AP. Wszystkie te
@Jelony: @dktr: skąd wiesz, czy ma zakłócenia z obcych sieci, skoro nie napisał nic o tym, w jakim miejscu mieszka? Równie dobrze zakłócenie może wynikać z bezpośredniej bliskości urządzeń elektrycznych, etc.

Jeśli problemem nie jest sama odległość, możesz (o ile Twój router obsługuje to pasmo), zmienić sieć z 2.4GHz na 5GHz. Dodatkowo możesz wybrać inny kanał. Pobierz sobie apkę na tel. "wifi analyzer" i sprawdź, czy nie nakładają Ci się
internet od upc


@Jelony: Kabel koncentryczny czy światłowód? ConnectBox? Router powinien być wyeksponowany, czyli nie za TV czy w szafce, tylko np. nad TV. Im dalej od podłogi tym lepiej. Router ten ma anteny na szczycie obudowy.
A najlepiej to puścić kabel i te 10m dalej postawić drugi AP (czy tam router działający jako AP). Jestem użytkownikiem ConnectBoxa od kilku ładnych lat, więc jakieś doświadczenie praktyczne z nim mam (
@dktr: @Skylake: co do typu sieci to jest jedno ssid i na nim chyba są oba 2.4 i 5 i pewnie sobie jakoś samo to przełącza. popraw mnie jeśli się mylę. co do kanałów to zrobiłem rekonesans i wydaje się być dobre ustawienie. co do sygnału to na 5ghz jest -61dbm a na 2.4ghz jest -70dbm. To rozumiem że przydałby się ten AP?

światłowód, connect box, router stoi na TV
@Jelony: Coś odwrotnie te sygnały powinny być, 2.4GHz jest mniej tłumione przez przeszkody niż 5GHz. Ustaw se osobne nazwy SSID dla 2.4 i 5 i będziesz wiedział co się dzieje.
@Skylake: najgorzej że to nie moje mieszkanie i nie mam zbytnio pozwolenia na kładzenie tej skrętki w jakiś sensowny sposób :/ musiałbym po prostu położyć gdzieś przy ścianie
@Skylake: i jeszcze zrobilem test tej predkosc i jest tak ze stane od niego z 4-5m lub blizej i jest 400mb/s a stane tak metr dalej i juz jest 150mb, chyba ze to normalne