Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Zoyav: może takie osoby mają zwykle więcej empatii i stąd psychologia albo częściej miewają problemy z własną tożsamością, więc idą na psychologię w nadziei, że ją odnajdą
  • Odpowiedz
@Zoyav: bo trzeba mieć otwarty umysł. Osoby o zamkniętym umyśle myślą np. że depresja to nie choroba tylko lenistwo ;) wiec jak masz takie poglądy to ciężko, żebyś chciał ustalać czemu człowiek się źle czuje i poszerzać wiedzę w tym zakresie.
  • Odpowiedz
@little_muffin: nie uważam depresji za lenistwo (znam osoby co miały/mają, więc widziałam na żywo jak to wygląda), a nie mam lewicowych poglądów, więc trochę z dupu wniosek
  • Odpowiedz
@Zoyav: to tylko przykład. Chodzi o to, że będąc ciekawym świata i poznając różnych ludzi/różne rzeczy zaczynasz go lepiej rozumieć i być tolerancyjnym. Na zdrowy rozum - czemu komukolwiek miałoby przeszkadzać, że np. ktoś jest homoseksualista? Przecież Ciebie jako konserwatystę to wcale nie dotyka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Zoyav: Chodziło mi o to: na ogół przyjmuje się, że osoby o lewicowych poglądach są bardziej wrażliwe na ludzką krzywdę i cierpienie.
  • Odpowiedz
Chodziło mi o to: na ogół przyjmuje się, że osoby o lewicowych poglądach są bardziej wrażliwe na ludzką krzywdę i cierpienie.


@pemfon: Szkoda że ten patologiczny altruizm jest często fałszywy, a poprawa życia jednej grupy, jest często kosztem innej grupy.
  • Odpowiedz
@Zoyav: Niewiele osób potrafi rozłączyć własne poglądy i pracę, jaką wykonują. Konserwatyści są często z nauką na bakier i negują istnienie części zaburzeń psychicznych. Jak psycholog powie gejowi, że jest zboczeńcem, to skończy z zakazem wykonywania zawodu.
  • Odpowiedz