Wpis z mikrobloga

Obejrzałem nową Dunię i bardzo mi się podobała. Szkoda że bardziej nie przestawili świata, znaczenie wody, przyprawy, dlaczego nie używają komputerów bo chyba dla osób nie czytających książkę pewnie kwestie mogą być niejasne.

Obejrzałem serial 2000 razem z dziećmi Diuny i nie zestarzał się jakoś strasznie. Za dzieciaka lubiłem go. Paul jest na początku irytujący. Gra aktorska nie jest najwyższych lotów jak i efekty specjalne, ale mino wszystko seans nie jest męczący. Nadal mi się podobał choć nie ma startu do nowej Diuny XD

Teraz oglądam wersje rozszerzoną Lyncha i po 30 minutach mam dość. Oglądać nową Diunę nachodziły mnie myśli szkoda że nie znamy przemyśleń bohaterów jak książce ale teraz widzę jakie jest to irytację we filmie. Pewnie obejrzę ten film na raty bo sam widok pistoletu głosowego sprawia że chce wyłączyć ten film xd
#diuna #ogladajzwykopem
  • 6
@anotherguy: @obciq: bo w 10 000 lat przed wydarzeniami z Diuny wybucha Dżihad Butleriański między ludźmi a myślącymi maszynami bo one przejęły władzę. Przez wszystkie maszyny imitujące ludzki umysł zostały zbanowane. Zgodnie z ich biblią "Nie będziesz czynił machin na obraz i podobieństwo umysłu ludzkiego" Bo tych wydarzeniach powstanie gildia kosmiczna która ma monopol na podróże kosmiczne i dzięki przyprawie mogą wytyczać kurs. Oni jej potrzebuje duże ilości. Powstaję też
@SpaceMonkey: super rozjaśnienie, dziękuję! Szkoda, że nie zostało to wyjaśnione w filmie, odbiór byłby lepszy dla osób niezaznajomionych z książką, jak ja. No chyba, że mówili o tym, a ja nie ogarnąłem xd