Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
W jaki sposób przestać nadmiernie planować sobie przyszłe dni? Mam kilka rzeczy do zrobienia w mieszkaniu, ale równocześnie w tygodniu nie do końca mam czas
I pomimo że jestem tego świadomy to dzień wcześniej już w głowie mam że jutro to zrobię, później tego nie robię i mam wyrzuty sumienia. A równie dobrze mógłbym zrobić to po prostu na spokojnie w weekend. Bez sensu #psychologia
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jestem_legenda: Może spróbuj sobie rozpisywać plan na kolejny dzień, ale taki z realnym czasem ile co Ci może zająć i z uwzględnieniem odpoczynku i rozsądnego czasu pójścia spać. Możesz tak sobie rozpisać cały tydzień łącznie z weekendem, rozplanować wszystkie obowiązki tak, żeby codziennie zrobić jakąś małą rzecz, ale większość w sobotę i niedzielę. Będziesz na bieżąco widział efekty, a się nie zajedziesz (nie rób niczego spoza listy!). I koniecznie odhaczaj,
  • Odpowiedz
@jestem_legenda: planowanie jest dobre, po prostu jak widać robisz to źle. Skoro wiesz, że nie masz w dany dzień czasu, to czemu na siłę sobie planujesz coś dodatkowego wtedy?
Pomyśl chwilę nad tym swoim planem, a nie wszystko wpisujesz do tabelki 'Jutro' i pora na CSa xD
  • Odpowiedz