Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #komputery pomocy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Przyszła dziś do mnie płyta główna i procek, którego chciałem na niej zamontować. Wszystko poszło gładko, ale zuważyłem (jak już cpu siedziało w sockecie), że dwa boki są wygięte.
Z nerwów już kompletnie nie mam pojęcia czy wygięcie mogło być już przed montażem, czy jakimś cudem to z mojej winy. Jest możliwość żeby coś tak skopać? Kilkukrotnie sprawdzałem, czy CPU normlanie siedzi w sockecie zanim zamnkąłem wajchę. Nie widzę w ogóle możliwości włożenia CPU w taki sposób żeby te dwa boki się wygięły.

Tutaj zdjęcia CPU i socketu.

Co robić? Zwracać? Próbować to jakoś odgiąć?
  • 20
@corrot: No to mam pewną teorię która mi to tylko potwierdziła.

Mi z moreli przyszedł procek z pogiętymi pinami. Też nie byłem pewien czy ja tego nie zrobiłem ale takie przyszło!
Reklamacji nie uznali.
Obudowa socketu wygląda ok.
@htsz_: pluję sobie w brodę od 2h, że nie przestudiowałem go dokładniej przed włożeniem, ale na pewno go oglądałem i coś takiego raczej rzuciłoby mi się w oczy. W każdym razie chyba już zwrot odpada, nie sądzę żeby to przyjęli.
@corrot: takie coś dzieje się od okolic 6-7 generacji od ciężkich chłodzeń wieżowych. Te PCB zaczęli wtedy robić bardzo cienkie.
Napisz jaki cooler chciałeś zamontować, bo mam wrażenie, że nie jest on zgodny z twoją podstawką, albo coś zrobiłeś źle.
@corrot: To nie ma szans żeby się tak wygiął, nawet jakbyś go #!$%@?ł drugą stroną, bo wtedy wygiąłby się w drugą stronę zupełnie. Docisk jest po bokach, a podparty byłby po środku.

Opakowanie od procka było zaplombowane naklejkami?
@corrot: jeszcze istnieje możliwość, że ci spadł. Ale przecież byś nam o tym napisał.
Te PCB jest naprawdę cienkie, jak upuścisz to potrafi się róg odłamać całkiem. Jakby się kilka razy odbił od ziemi to wyglądałby tak jak ten twój xD
@corrot: Widziałem już kilka takich przypadków i powodem tego było włożenie procka do innego socketa.
Sam nawet tak uwaliłem Pentium G4400 wglądając go do płyty z socketem chyba lga 1155.
Przy upadku nie ma szans żeby tak wygiąć PCB na rogach procesora.