Wpis z mikrobloga

2021 + 1 = 2022

Tytuł: Kroniki zakopiańskie
Autor: Maciej Krupa
Gatunek: literatura piękna
ISBN: 9788380491496
Wydawnictwo: Czarne
Ocena: ★★★★★★★

Po genialnych "Świstach i pomrukach", mocno średnim "Krzyżyku niespodzianym" nadszedł czas na kolejną, najbardziej obszerną pozycję z serii Zakopiańskiej od Wydawnictwa Czarnego.
Książka jest zbiorem różnych opowieści z historii Zakopanego i okolic, jest merytorycznie, ciekawie, ale po pewnym czasie dość nużąco. Narracja jest prowadzona trochę w formie kartek za kalendarza. Wydarzeń i bohaterów przedstawionych w książce jest sporo, przez co historie są dość zwarte i krótkie - idealne do poczytania jeśli na tą czynność mamy tylko chwilę, nieco gorsze kiedy chcielibyśmy usiąść i wsiąknąć w lekturę na dłużej. No właśnie... Czasem trochę brakowało mi rozwinięcia pewnych tematów, za to te nieliczne mniej interesujące mijały dość szybko.
Choć jest możliwość słuchania w audiobooku, to ja jednak polecałbym chociaż wziąć do ręki wersję papierową lub elektroniczną, żeby tylko móc zerknąć na kapitalne fotografie Zakopanego, którego już nie ma i nigdy nie będzie. Mnie osobiście totalnie rozwalił widok z Równi Krupowej w kierunku Giewontu - dziś miejsce gwarne, zabudowane dookoła, a niegdyś łąka z nieskażonym działalnością człowieka widokiem na góry.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem
Najmilszy_Maf1oso - 2021 + 1 = 2022

Tytuł: Kroniki zakopiańskie
Autor: Maciej Krupa
...

źródło: comment_1635246525C0Yh6kb9UswLM1NfRAEqGL.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (7.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2021-11-01 12:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: reportaż, literatura faktu, prasa
Gatunek książki: felietony

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Poniemieckie (Karolina Kuszyk) - najnowsza recenzja usera user48736353001 ★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
2\. Fado (Andrzej Stasiuk)
  • Odpowiedz