Wpis z mikrobloga

Uczestnik Pracowniczych Planów Kapitałowych, który nie dokonał wypłaty środków, zgromadził na swoim rachunku kwotę o ponad 102 proc. wyższą od tej, którą sam wpłacił. Z kolei ten, który wypłacił wszystkie środki na koniec września bieżącego roku ma w kieszeni i tak o 54 proc. więcej niż sam wyłożył.


https://ppk.interia.pl/aktualnosci/news-skorzystali-nawet-ci-ktorzy-wyplacili-pieniadze,nId,5598520

Hej, gdzie są teraz ci wszyscy od "rząd zabierze te pieniądze w jedną noc", "i tak nie możesz tego wypłacić" i "to wszystko zaraz jebnie"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#ppk #inwestycje #oszczedzanie #emerytura
  • 7
@Krupier: nie obchodzi mnie to,chodzilo o to że PPK inwestujac w 2021mialy mega farta.
Zaluję ze "zdywersyfikowałem" sobie portfel sluchajac obcych ludzi bo tez mialbym zwrot ponad 100%
A tak misze na kilku hakach. Kiedy pewne spółki dywidendowe wzrosły o 100%
@ZaczynamNaZielono: no nie powiedziałbym, że to fart bo odpowiednie spółki też musieli wybrać, a nie każda dała zarobić. Nie wiem ile pozycji zamykali ze stratą, a ile z zyskiem, ale ogólnie jak widać wyszli mocno na plus, a nie każdy szaraczek będzie w stanie taki wynik zrobić (pewnie sprzedałby ze strachu po pierwszym lepszym tąpnięciu).
@Krupier: majac stały zastrzyk pieniedzy mogli robic tak jak fundusze...sami sobie sprzedawali te same akcje i podbijali kurs.dzieki temu kurs jednostka uczestnictea rosla i kazdy był zadowolony.

A ppk stawiały sprawejasno, ze beda inwestowaly w SSP.
A ja sie podczepiłem pod np. orlen i patrze jak rosnie :)