Wpis z mikrobloga

Tak wyglądają gwaranci kontynuacji procesu upadku Krk w Polsce. Ich koslawa, prymitywna anty inteligencka i nienawistna mowa drażni ostatnich uczciwych członków Kościoła. Z jednej strony potrafią zirytować. Z drugiej cieszmy się, że ich mamy. Do upadku szkodliwej sekty jeszcze daleko (trzeba liczyć w kilku pokoleniach), ale proces - bądźmy tu dobrej myśli - jest nieodwracalny.
#katolicyzm #przmyslenia #religia #polska #ateizm #bekazkatoli #neuropa
Pobierz robert5502 - Tak wyglądają gwaranci kontynuacji procesu upadku Krk w Polsce. Ich kosl...
źródło: comment_1635160562SWA8eCe4CkIowvFvVArIxd.jpg
  • 22
Taka głupia sprawa jak narodziny, ślub czy pogrzeb albo choroba w rodzinie albo inna trudna sytuacja?


@Sl_w_k_1: Spoko, już teraz pomyśleliśmy i mamy rozwiązania w to miejsce.
Narodziny? Lekarz na porodówce.
Ślub? Urzędnik z aktem związku cywilnego.
Pogrzeb? Też urzędnik ( ͡° ͜ʖ ͡°) aka cmentarze komunalne
Choroba w rodzinie? No też lekarze.
Inna trudna sytuacja? Czyli co? Zalane mieszkanie? Hydraulik. Ząb boli? Dentysta. Mąż/żona biją? Policja/sąd.
@SirSherwood: ciiii, użytkownik @Sl_w_k_1: myśli, że jak nie będzie kościoła, to po urodzeniu nie dostaniesz imienia bo przecież nie ma chrztu, nie ożenisz się bo przecież to w kościele, pogrzeb wiadomka, psom zostaniesz rzucony bo bez księdza nikt nigdy nie zrobił pogrzebu o reszcie się nie wypowiadam bo to jeszcze bardziej debilne. Trudna sytuacja i nie umiesz sobie z nią poradzić - do pscyhologa. Choroba w rodzinie - idę do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SirSherwood: narodziny. Lekarz?
Oj teoretyk z ciebie.
Od tysięcy lat najważniejszą osobą przy narodzinach jest położna.
A jednak od tysięcy lat pojawia się kapłan po narodzinach.

Oczywiście że nie potrzebujemy kościoła w dzisiejszych czasach by zaspokoić podstawowe potrzeby.
Ale jestem się gotów założyć o 1000 zł że za 1000 lat nadal bedzie żywa idea pasterza i owieczek.
A czy to bedzie KK czy hinduizm czy jakaś technowiara to już szczegóły techniczne.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sipcabej: a czym się różni elon od cieśli z Nazaretu?
Ten i ten ma swoich wyznawców którzy da gotowi oddawać swoją kasę.
Każdy buk potrzebuję swoich wyznawców.
Od tysięcy lat najważniejszą osobą przy narodzinach jest położna.


@Sl_w_k_1: MASZ MNIE XD

A jednak od tysięcy lat pojawia się kapłan po narodzinach.


I #!$%@?? XD Ludzie tysiąc lat srali w krzakach, nie sprawia to, że dalej powinniśmy srać w krzakach. Uzasadnij dlaczego ksiądz jest potrzebny przy narodzinach, albo elo, bo argument NO TYSIĄC LAT TAK BYŁo, to nie argument. Bo tysiące lat używaliśmy mieczy, ale teraz używamy broni palnej.

idea
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SirSherwood: to że mamy teraz sracze z drzwiami to nie znaczy że przestaliśmy srać.
Okoliczności się zmieniły natomiast potrzeby zostały.
KK oferuje gotowe rytułały które pozwalają przeżyć pewne etapy życia.
I ja też nie twierdzę że KK będzie wieczny.
Twierdzę tylko że nadal będziemy w "cos" wierzyć.

A co do Elona i cieśli.
Myślę że zorganizowanie firmy która przetrwała 2k lat to jest już coś.
Już sam fakt że rozmawiamy o