Wpis z mikrobloga

@Tesseract: Dobre pytanie - jak gierka kosztuje ponad 200 zł a jest na 10h to trochę śmiesznie. A gierek z tego gatunku jest cała masa, taki Hollow Knight, który dla mnie jest grą wybitną i kompletną, kosztuje teraz 54 zł a skończyłem go w ~30h. Więc jak widzę takie posty jak @W_k_u to kompletnie nie widzę sensu inwestować w Metroida...
Ile czasu ci zajęło przejście? Serio to takie krótkie jest?


@Tesseract: 8h

Dobre pytanie - jak gierka kosztuje ponad 200 zł a jest na 10h to trochę śmiesznie. A gierek z tego gatunku jest cała masa, taki Hollow Knight, który dla mnie jest grą wybitną i kompletną, kosztuje teraz 54 zł a skończyłem go w ~30h. Więc jak widzę takie posty jak @W_k_u to kompletnie nie widzę sensu inwestować w Metroida...
1. Praktycznie prawie o każdej grze nintendo możesz tak napisać


@Kryspin013: No chyba jednak nie. Zeldy, Mario Odyssey, Mario 3d + Bowsers Fury ... w sumie to nie przypominam sobie żadnej która miałaby 8h na przejście i 12h na wymaksowanie ¯\_(ツ)_/¯
w sumie to nie przypominam sobie żadnej która miałaby 8h na przejście:


@Tesseract: Tak z pamięci na szybko:
- New Super Mario Bros. U
- Zelda LA
- Arms
- Mario Aces
- Mario Golf
- Splatoon
- Bayonetta 2
- Mario Kart
- New Pokemon Snap
- Pokken Tournament DX

A tak subiektywnie to w tym metroidzie bawiłem się lepiej przez te 8h niż przez kilkadziesiąt godzin w Zeldzie Breath
@Kryspin013: co do punktu 1 i 2. Kupuję te gry - czyli tytuły od Ninny jak właśnie Metroid: Dread, Zelda: Links Awakening, które można przejść w kilka godzin wycenionych do 200 PLN wzwyż - za max 100-150 zł polując na aukcjach, OLX, kupując w UK czy w DE jak jestem w podróżach służbowych. Po prostu są za drogo wycenione.
Taki Mario Kart 8 Deluxe, Zelda: BOTW czy właśnie wspomniany przez Ciebie
co do punktu 1 i 2. Kupuję te gry - czyli tytuły od Ninny jak właśnie Metroid: Dread, Zelda: Links Awakening, które można przejść w kilka godzin wycenionych do 200 PLN wzwyż - za max 100-150 zł polując na aukcjach, OLX, kupując w UK czy w DE jak jestem w podróżach służbowych.


@mirindo: No i gitara. Nigdzie nie napisałem, że te giery są warte tej ceny tylko, że nintendo je tak
@Kryspin013: > I po tych wszystkich przejściach nie ogarnąłeś, że metroidy są krótkimi, zwartymi grami wypełnionymi gameplayem? Zwłaszcza ta ze SNES-a albo te z GBA? Lekkie wtf. Dread to druga najdłuższa gra w 2 wymiarowej serii.

Trochę trącę cebulakiem, ale rom wrzucony na Everdrive czy SD2Snes nic mnie nie kosztował, to tych ~8h poszczególnych tytułów nie wyceniałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) I chyba też moje oczekiwania wobec
@Kryspin013: Dawanie za przykład takich gier jak Mario Kart, Pokken, Arms, Splatoon, Tenis itp jest bez sensu, bo to gry, w które można cisnąć ze znajomymi bez końca, a element fabularny, to tam w zasadzie dodatek. To tak jak ocenić na ile h grania jest FIFA czy Fortnite.
Cała reszta ma Completionist przynajmniej 2 razy wyższy od Metroida. Mario 25h, Zelda LA 21h, Bayonetta 2 50h
Pokemon Snap to jakiś paździerz
Trochę trącę cebulakiem, ale rom wrzucony na Everdrive czy SD2Snes nic mnie nie kosztował, to tych ~8h poszczególnych tytułów nie wyceniałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@mirindo: O #!$%@?, ale fikoł xD

Dawanie za przykład takich gier jak Mario Kart, Pokken, Arms, Splatoon, Tenis itp jest bez sensu, bo to gry, w które można cisnąć ze znajomymi bez końca, a element fabularny, to tam w zasadzie dodatek. To
@Tesseract: @mirindo: @Kryspin013:
Mi po przejsciu gra policzyła 7:45h ale ona nie liczy zgonów - czyli jak zginiesz 10 razy na bossie przez 2h to ten czas się nie dodaje. IMHO realnie było to 11-14h. Ale gdybym doliczył zbieranie wszystkcih rzeczy którego nie mam raczej w planie to doliczylbym 10h kolejne.

Gra jest bardzo fajna i mnie wciągnęła - może jest krótka ale ja zdecydowanie wole taka gre niż
Mi po przejsciu gra policzyła 7:45h ale ona nie liczy zgonów - czyli jak zginiesz 10 razy na bossie przez 2h to ten czas się nie dodaje. IMHO realnie było to 11-14h.


@W_k_u: W sumie spoko. Ja też brałem czas z końca gry, nie wiedziałem, ze gra liczy inaczej ale w sumie ma to sens bo ostatniego bossa ogarniałem z 1h chyba. Spojrzałem w biedainfo z profilu i też mi wskazuje