Wpis z mikrobloga

#zabka #oszukujo

Żabka - nie polecam, pivo14

(skrócona wersja #coolstory pod koniec)

Sytuacja nr 1: Byłem jakiś tydzień temu z hakiem w Żabce. Przelatując po półkach zauważyłem litrową butelkę napitku o nazwie Dr Pepper. Tak, ten hamerykański Dr Pepper znany z ichniejszych filmów z lat 80. i 90. z Forrestem Gumpem na czele. No to się połasiłem i wziąłem pićku z półki. Według etykietki kosztowało ono 3,49. Jakież było moje zdziwienie gdy podszedłem do kasy i tam mi nabili 4,29. Coś mi nie pasowało, rzuciłem okiem jeszcze raz i na odchodne rzuciłem "Ale metki na półkach to trzeba zmieniać". No to laska wyszła z lady i powiedziała że nabijają według ceny napoju w lodówce. Istotnie, Dr Pepper był w lodówce ale szkoda że nie zwróciłem uwagę na cenę. Sklepowa dowodzi swoich racji tym że produkty z najnowszych dostaw ze zmianami cen pakują do lodówki. Ale po kiego grzyba skoro tak robią czemu nie zmieniają cen? Nic nie powiedziałem i poszedłem do siebie. Tak swoją drogą Dr Pepper ma dziwny smak, taki anyżowo-migdałowy. Średnio przypadł mi do gustu ale co kto lubi.

Sytuacja nr 2: Jako że mamy taką porę że zimne napoje średnio wchodzą ja preferuję takie napoje które można podać na ciepło. Tutaj sprawdzają się syropy owocowe bo są tanie, zdrowsze od gazowanych napojów i smaczne. Porwałem z półki syrop malinowy marki "Żabka Spiżarnia Natury" który według informacji na półce kosztować miał 3,49. Tak sobie odliczyłem forsę by zmieścić się z drobniakami jakie miałem w kieszeni a z puszką 250 ml Lipton Ice Tea z mango wartą 1,99 zmieściłbym się w kwocie 5,50 więc hajs się zgadzał. Znowu podchodzę do kasy i sklepowa woła 6,18. Syrop ten kosztował według paragonu 4,19. Tym razem butelki już nie zalegały w lodówce. Oszukali mnie banda złodziei polskich decydentów, #!$%@?!

tl;dr, krótko: w Żabce nabierają ludzi na różnice w cenach na półkach i w kasie
  • 2
  • Odpowiedz
@pivo14: Żadna nowość, żabka to najgorsze sklepy spożywcze, no ale jak wszystko jest już zamknięte to jednak żabka zawsze poratuje ;)
  • Odpowiedz