Wpis z mikrobloga

Heja, chcę podpiąć do swojego lapka (dell 3551) dwa monitory. Jest wyposażony w:
* 1 x HDMI
* 3 x usb-b 3.2 gen 1 (jedno z power share)
* 1 x usb-c 3.2 gen 1 z PD, Thunderbolt 3 - do niego teraz podpinam ładowarkę dołączoną do pc

Poleci ktoś jakiś sposób na zrobienie tego minimalnym kosztem? Jeden monitor na pewno pod hdmi. Drugiego jeszcze nie kupiłem i teoretycznie mógłbym wziąć taki na usb-c wraz z ładowaniem... Znalazłem taki jeden (LG 27UP850-W), podobno ładuje 96W, ale z opinii na amazonie w rzeczywistości jest to 65W, do tego delle podobno i tak wykorzystają tylko 60W z niedellowych ładowarek. Ich monitory natomiast, ładują również maksymalnie 60W. Problem z tym jest taki, że wtedy negatywnie odbije się to na wydajności sprzętu.

Są może jakieś sensowne przejściówki usb => HDMI/DP? Chciałbym uniknąć wydawania 1k na stację della. Jeśli chodzi o przesył to obecny monitor ma 2k@60hz, kolejny to prawdopodobnie będzie 4k@60hz.

#hdmi #komputery #pcmasterrace #laptopy #dell
  • 13
@goferek: Czyli innymi słowy, jeśli chce zachować wydajność sprzętu, zostaje mi tylko ta stacja dokująca albo zwolnienie usb-c przez kupienie ładowarki pod AC-in (jack)?
@poloq: akurat dell to ostro pojechał z usb-c, zrobił ładowarkę 130W, gdzie standard nie przewiduje więcej niż 100W

Jeszcze niektóre niezależne replikatory obsługują hdmi i ładowanie 100W, jaki tam masz zasilacz oryginalnie?

Aha te 3 porty to są USB-A, B to jest w drukarkach.
  • 0
@Migfirefox: myślałem o tym daisy chaining, ale mam tylko HDMI w lapku, a z tego co się orientuje to działa wyłącznie po DP albo USB c, które na ten moment mam zajęte ładowarka. Wiec nadal musiałbym kupić druga ładowarkę lub stacje
@wypokowy_expert: tylko żeby się upewnić, podłączenie tego monitora (obraz + 95W) pod usb-c oraz osobno zasilania (oryginalny, 180W - dodany do opakowania pod usbc-c miał 130W) pod gniazdo DC-in zostanie poprawnie zinterpretowane przez komputer? Tj. zasilanie zostanie pobrane od ładowarki, a po usb-c tylko obraz i hub monitora?