Wpis z mikrobloga

Ale Stanowski #!$%@?, główną przyczyną było długie (podobno 30 min) czekanie za karetką.
Śmierć zdarza sie boksie, a kanał sportowy ochoczo komentuje i trakuje jako 100% sport, mimo dziesiątek zgonów w boksie.
Co prawda zgadzam się, że to sport idiotyczny (podobnie jak boks i MMA), ale albo ma się pretensje do wszystkich takich sportów, albo japa cicho.
https://sport.wprost.pl/sporty-walki/10527316/gala-punchdown-krzysztof-stanowski-odpowiedzial-bonusowi-bgc-na-temat-wypadku-adama-walczaka.html
PS
Nie chce jakoś wielce krytykować sportów walki, bo sam uprawiam kolarstwo i bywają dni, że 50 aut mija mnie o 0,2m przy 100 kmh, więc nie wiem co głupsze i bardziej niebezpieczne. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jedno jest pewne, jak człowiek dotrwa już do 50+ to zdecydowanie w lepszej formie będzie mózg po sportach lajtowych, niż waleniu po mózgu.

#sport #mma #punchdown
  • 12
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@27er: Dlaczego jakiś sport ma być obiektywnie zły i idiotyczny skoro są ludzie, którzy chcą go uprawiać i są ludzie, którzy chcą to oglądać? XD Wiadomo, że nie musi ci się to podobać, ja też nie lubię wielu sportów, tak samo części sportów walki ale to tylko subiektywne gusta.
@27er: nie no, stano ma rację. Gdyby Zaleś nie brał udziału w tym laniu się po mordzie to na pewno by tego samego wieczoru jeszcze żył.
Natomiast gdyby karetka przyjechała szybciej, to nei wiadomo czy Zaleś byłby w lepszym stanie. O to chodzi w jego wypowiedzi.
Inna kwestią jest, że Stano z jednej strony krytykuje Punchdown i slapfighting, a z drugiej pomija zupełnei temat Gromdy, której szefem jest jego kolega.
Dlaczego jakiś sport ma być obiektywnie zły i idiotyczny skoro są ludzie, którzy chcą go uprawiać i są ludzie, którzy chcą to oglądać

@Trybun_Plebejski:
Ale uprawianie sportu przez kogoś, nie oznacza, że to od razu "mądry sport" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Inaczej każdy sport jest mądry :)
Ja to dziele raczej pod tym kątem, czy w wersji niezawodowej po prostu poprawia ci stan zdrowia, może nawet czegość
nie no, stano ma rację. Gdyby Zaleś nie brał udziału w tym laniu się po mordzie to na pewno by tego samego wieczoru jeszcze żył.

@w00nski:
Nie za bardzo złąpałeś o co mi chodzi. On krytykuje głupotę tego sportu, a jakoś nie krytykuje głupoty MMA czy boksu.
Zginąc możesz w wielu sportach, nawet w kolarstwie. Mamy coś takiego jak medycyna, i gdyby zachę otworzyć po 10 min a nie po 40,
@27er: Zasadnicza różnica jest taka, że w boksie, mma i reszcie ekstremalnych sportów, czyste ciosy nie są z definicji gwarantowane, tylko masz możliwość zrobić unik, czy zniwelować jego siłę.

Tutaj nie dość, że ludzie wystawiają się bez obrony czy amortyzacji, to jeszcze trzymają się sztywno stołu, więc chwilowe przeciążenie w mózgu jest o rzędy większe, niż gdziekolwiek indziej.

Więc Stanowski tu akurat ma trochę racji - taki wypadek był kwestią czasu
@27er: Stanowski akurat się odkleił w każdym sporcie zawodnik godzi się na ryzyku urazu przez przebieg walki a nie #!$%@? przez to, że organizatorzy to zjeby nie zapewniające opieki medycznejXDD Bo ratownik medyczny to ze 3-4 stówki a nie karetka za 5k, pazerność nie ma limitów ale no po tym jak medialne to się stało mam nadzieje, że odpowiednio szybko się skończą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
czyste ciosy nie są z definicji gwarantowane, tylko masz możliwość zrobić unik, czy zniwelować jego siłę.

@bodziodestruktor:
i jest też cała masa ciosów nieprawidłowo zadanych, bardziej nieprawidłowo niż tutaj.
By było smieszniej, to słychać, jak dostał klasycznego plaskacza a nie jakiś cios w głowę.

Tutaj nie dość, że ludzie wystawiają się bez obrony czy amortyzacji,

@bodziodestruktor:
ale posłuchaj, ty mi nie musisz opowiadac o róznicach, bo pewnie wiem lepiej od
Nie za bardzo złąpałeś o co mi chodzi. On krytykuje głupotę tego sportu, a jakoś nie krytykuje głupoty MMA czy boksu


@27er:
a) w boksie/MMA tak czyste ciosy siadają rzaaadko
b) w w/w jak ktoś się glebnie po klapsie to jest moment koniec, a w tym kretynstwie cuca go, żeby dalej na ryj przyjmował xD

Sporty walki to sporty wysokiego ryzyka, ale ten debilizm to #!$%@?ło poza skalę, czekałem na pierwszego
@fortySeven:
Nie chodzi mi o czyste ciosy w sensie trafienia, bo te oznaczaja zazwyczaj KO i po sprawie. Chodzi o takie niby gowno ciosy, ktore stanowia ok 30% trafien. Zazwyczaj wyprowadaja ok 300 ciosow z tegomok 100 dochodzi, to one sie odkładają.