Wpis z mikrobloga

Startowal ktos trem champion od zizariana? Jestem w 6 akcie i ledwo zipie. Mam mase wyjebek i to nie przez resy tylko przez zalosnie slaby dmg. Na zeszlej lidze gralem trapami i moze 10 wyjebek na 10 aktach, a tutaj juz ponad setka. Ale juz ciul z wyjebkami, ma ktos pomysl jak podbic jakos dmg? Nie chce zaczynac od nowa, a obecnie mam problem z bossami z questow przez ten cienki dmg, zaden chaos mi nawet nie dropnal ani alchem i szczerze to jestem zalamany. To jest moj najgorszy starter od kiedy gram w poe, a juz troche lig nagralem.
#pathofexile
  • 37
  • Odpowiedz
@imixiu ja mam wrażenie że wszystkie moby dostały po 50 %hp więcej w aktach. Od 7 aktu przestałem padać po aacendancy z fortify. 2 ligi temu startowałem raiderka już po nerfie na TR a i tak rypał na raz, a tym razem musiałem się też męczyć bo wolno zbijalo mimo że mam setup pod główny DPS na balistach a ręczny tr z withering touch i lifetapem. Champ ma dość wolny attack
  • Odpowiedz
@imixiu inaczej chciałem napisać: champ ma niski attack speed więc zainwestuj w quill raina lub weź jakiś łuk z + do gemów i docraftuj attack speed
  • Odpowiedz
@KrystJan: attack speed to już na mapy jest, toxic rain powinien nawet z tymi dopakowanymi mobkami brać wszystko na dwa strzały.

@imixiu: a, o toxic rain chodzi. No to dwie rzeczy. 1. weź fury bolts, 2. weź skill effect duration, to na górze jest. Prawdopodobnie nie korzystasz z balist, one podwajają dps na samym początku, a jak potem dołożysz do nich withering touch support, to dps leci 3-4
  • Odpowiedz
@tomtom666: Ide wedlug poba, mam 2x 4l balisty tr i tr na clear, nie mam currency bo nic nie dropi, stoje w miejscu bo mam dosyc bicia jednego bossa 5min i #!$%@? sie 20x zeby go ubic. Nigdy nie gralem tak slabym buildem. Grywalem casterami, minami, traperami, crafcilem wandy z dmg i lecialem do kitavy a10, tutaj jest tragedia. Fakt, ze mam biale itemy niektore, resow nie mam, ale gdyby
  • Odpowiedz
@KrystJan: Sprobuje, bo obecnie tragedia :( Slaby dmg = masa wyjebek, na oetatniej lidze zaczalem trapami i na 10 aktach wydupczylem sie 10x mose, tu juz ponad 100.
  • Odpowiedz
a ja na toxic rainie mam 170 dps


@imixiu: no i tu jest problem, bo ja nie mogę kompletnie się do tej ligi przekonać, wypaliłem się na poprzedniej, wszedłem do 3 aktu i mam 100 dps.

Coś robisz MOCNO nie tak, podaj jaki masz link na toxic rain, a najlepiej wrzuć zrzut ekranu
  • Odpowiedz
@imixiu: jeszcze takie podpowiedzi

1. toxic rain bierze dmg przede wszystkim z poziomu gema, nie zablokowałeś go przypadkiem? bo tak to trochę wygląda, to NIEMOŻLIWE, żeby w a6 mieć 170 dps

2. obrażenia to to, co masz jak najedziesz na skilla myszką pod "damage over time" i obie wartości są ważne, obrażenia i czas. Jeśli zadajesz 100 dmg na sekundę przez sekundę, trafisz za 100, ale jeśli przez 3 sekundy,
  • Odpowiedz
@imixiu: albo jeszcze inaczej, toxic rain na Twoim poziomie miałby 170 dps jakbyś używał TYLKO tego, bez żadnego supportu, bez żadnego skilla, po prostu włożył do jakiegoś pojedynczego gniazda gema na 15 poziomie, NIC nie wybrał na drzewku i z tego strzelał jakiś łukiem kupionym od vendora w a1. To niemożliwe, żebyś tyle miał idąc buildem, zrobiłeś jakiś dziwny błąd.
  • Odpowiedz
@imixiu: no nie wiem, build wygląda na całkiem normalny, w sensie... na pewno zdejmij tę szarfę co masz, bo ona NIC nie daje, tylko zabiera Ci staty, bez niej masz wyższe. Olej blood rage póki co. Faster attacks zamień na vicious projectiles, void manipulation na increased duration support. To powinno dać sporego kopa.

I sprawdź na tooltipie ile masz chaos damage per second.
  • Odpowiedz
Faster attacks zamień na vicious projectiles,


@tomtom666: @imixiu: oczywiście tylko na głównym skillu, balista dalej na faster attacks, bo ona ma nabijać wither

No i ten war banner... nie lepiej defiance, żeby mieć przeżywalność?
  • Odpowiedz
@tomtom666: To juz jutro obczaje. Jesli chodzi o dps to wiem, ze na toxic rainie dziwnie sie to skaluje ale jak najade myszka na ikonke toxic raina to 170dps. Ale zrobie to co tu napisales i dam znac, czy cos pomoglo. Dzieki z gory.
  • Odpowiedz
@tomtom666: @imixiu: gram tym samym buildem, jestem w a5, bossow sie chwile bije ale nie widze zeby bylo ciezko. Trash pada po 1-2s max. Wyjebke mialem jedna w scourge tylko.
Dps w tooltipie jest zalosnie niski u mnie bedzie z 118.
Moze mnie dopiero czeka sciana w A6 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W ogole ten build nie jest od Zizariana tylko ktos mu go zrobil a on sie pod tym podpisal, gdzies nawet dziekuje tworcy za dostarczenie. Jest duzo niedociagniec w pob, noob moze byc skolowany co sie dzieje (ja jestem odrobine).

Wiem ze czulem ogromny spadek predkosci zabijania mobkow
  • Odpowiedz
@Jasak: Tez bym juz zmienial build ale dla mnie te 6 aktow to jakies 8-9h, a jakoze mam wiecej czasu tylko w weekendy to troche smutek. Ale bede walczyc jeszcze o ten build, zeby sie nie poddac.
  • Odpowiedz