Wpis z mikrobloga

#logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow

Ostatnio znalazłem w Internecie historię w której sam uczestniczę.

Żona okradła męża na 60 tys. zł? Sąd w Toruniu: niewinna! "Na utrzymanie własne i dzieci"

Torunianka stanęła przed sądem w Toruniu oskarżona przez własnego męża o przywłaszczenie sobie 60 tys. zł z konta bankowych i lokat bez jego zgody. Ona nie zarabiała, zajmowała się domem. On rozliczał ją z każdej złotówki. Już pachniało rozwodem... Jak to się wszystko skończyło?

Kobieta odpowiadała przed sądem karnie za przywłaszczenie sobie dokładnie 59 tysięcy 270 złotych i 19 groszy po tym, jak prywatny akt oskarżenia wniósł przeciwko niej były już mąż. Ogołocić go ze wspólnego majątku, bez jego wiedzy i zgody, miała jeszcze w okresie małżeństwa. Na marginesie mówiąc - kończącego się burzliwie, co sąd odnotował.


https://nowosci.com.pl/zona-okradla-meza-na-60-tys-zl-sad-w-toruniu-niewinna-na-utrzymanie-wlasne-i-dzieci/ar/c15-15303733

Wyroku prawomocnego na razie brak (ten powyższy już jest w całości uchylony), więc na znalezisko raczej za wcześnie.
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rakastankielia: Wg ostatniego wyroku Sądu Okręgowego, okradła mnie aby kasę ukryć, a nie na utrzymanie dzieci. Niestety z powodów proceduralnych sprawa musi wrócić do Sądu Rejonowego. Bo to oczywiście ja jestem tym potworem który ją tak bezwzględnie ściga.
  • Odpowiedz
wyliczałeś pieniądze?

To przemoc finansowa ...

Będzie kłopot z rozwodem


@lexico: Nie wyliczałem. Już jest po rozwodzie, zgodziłem się na współwinę (reszta warunków była moja, nie miałem o co walczyć). Opis dziennikarki jest nierzetelny, to wszystko jest już nieaktualne.Nawet do niej napisałem e-maila, aby sprostowanie napisała. Będę się zastanawiał aby to zrobić formalnie, ale adwokat radzi mi poczekać na prawomocny wyrok.
  • Odpowiedz
Będę się zastanawiał aby to zrobić formalnie, ale adwokat radzi mi poczekać na prawomocny wyrok.


@Gandalf_bialy: Jak nie ma Twoich danych, to szkoda czasu.
Zamknij temat i żyj dalej.
Przykro mi chłopie.
Pocieszę Cię, nie wszystkie są takie, tylko jakieś 98 % z nich.
  • Odpowiedz
Jak nie ma Twoich danych, to szkoda czasu.

Zamknij temat i żyj dalej.

Przykro mi chłopie.

Pocieszę Cię, nie wszystkie są takie, tylko jakieś 98 % z nich.


@lexico: Pozwolę się z Tobą nie zgodzić. Zauważ jaki przekaz idzie: kobieta przy rozwodzie może przywłaszczyć sobie duże sumy pieniędzy z majątku wspólnego i nic jej nie grozi. To wszystko w oparciu o nieprawomocny wyrok, który potem został uchylony i już wiadomo, że nigdy prawomocny nie będzie. Dla odmiany Sąd Okręgowy wydał wyrok (sygn. akt VIII
  • Odpowiedz