Wpis z mikrobloga

Co jest treścią życia? Bez wątpienia nie wszystko. Kiedy zatracimy się w codziennych sprawach, dni niepostrzeżenie zaczną upływać jeden za drugim. W jaki sposób temu zapobiec, nadając swojej egzystencji odpowiednią strukturę sensu? Aby spróbować odpowiedzieć na to pytanie, przyjrzałem się filmowi I Am Easy to Find (2019) Mike’a Millsa.

Odnośnik do wpisu: Struktura egzystencji

---
Nazywam się Jakub Walicki, jestem doktorantem w Instytucie Filozofii i miłośnikiem kina. Prowadzę bloga Przemyślane Kadry, gdzie co tydzień umieszczam krótkie wpisy, w których omawiam jeden filozoficzny wątek, wykorzystując jeden film jako ilustrację.

#filozofia #film #kino #zainteresowania #kultura #nauka #przemyslanekadry
przemyslanekadry - Co jest treścią życia? Bez wątpienia nie wszystko. Kiedy zatracimy...

źródło: comment_1634992287r7WR8nZjr4JkuilgvbTk6F.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
@przemyslane_kadry: Przepraszam za małe zaburzenie harmonogramu. Kolejne wpisy nadal będą pojawiać się w niedzielę. Niestety jutro nie będę mieć dostępu do neta, więc wyjątkowo postanowiłem wrzucić tekst dzisiaj. Gdyby Was zainteresował, to zachęcam do komentowania na blogu - pozwoli mi to skuteczniej go promować. Dzięki :)
  • Odpowiedz
@laxmanCR7: "Problem prawy i uzasadnienia w filozofii Günter Abla i Hansa Lenka". Praca już od jakiegoś czasu napisana, czekam na obronę. Na studiach już od dawna zajmowałem się przede wszystkim hermeneutyką filozoficzną i interpretacjonizmem.
  • Odpowiedz