Wpis z mikrobloga

Jakie urządzenia podłączacie do przetwornicy ? ( ) słyszałem że nie wszystkie mogą na nich działać ¯\_(ツ)_/¯ Co poza telefonem i laptopem do których wystarczy zwykłe wyjście USB można tam podłączyć ? Macie jakieś propozycje ?
https://www.wykop.pl/link/5442327/zamiana-12v-na-230v-rs-elektronika-163/
#motoryzacja #samochody #akumulator #elektronika #prad #przetwornica #lidl #kiciochpyta #pytanie #ciekawostki #bezsens
szkorbutny - Jakie urządzenia podłączacie do przetwornicy ? (✌ ゚ ∀ ゚)☞ słyszałem że n...
  • 27
to będzie kosztować kilkaset złotych za taką cenę można całe auto kupić od frajera ( )


@szkorbutny: No tak, kilka stów i w przypadku braku prądu odpalasz lodówkę, router, pompy obiegowe czy co tam chcesz.
@Crow7422: domowa lodówka podłączana do akumulatora przez przetwornicę ma sens trochę bliski zeru. Współczesna lodówka sama z siebie utrzyma się w stanie schłodzenia o wiele dłużej, niż dałby radę przez przetwornicę nawet akumulator z tira wyciągnięty.

@szkorbutny: cokolwiek byś nie kupił, jeśli na tym będzie napisane "Bass Polska", to pewnie będzie działać jedynie symbolicznie, a po miesiącu się zepsuje. Taki już smutny los rzeczy sprzedawanych przez to coś.
domowa lodówka podłączana do akumulatora przez przetwornicę ma sens trochę bliski zeru. Współczesna lodówka sama z siebie utrzyma się w stanie schłodzenia o wiele dłużej, niż dałby radę przez przetwornicę nawet akumulator z tira wyciągnięty.


@Jarek_P: A kto pisze o tego typu rozwiązaniu? Bywa że zimą prądu nie ma kilka dni. Przetwornice podpina się do odpalonego auta i wszystko śmiga. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@Crow7422: takie rozwiązanie będzie miało bardzo mało wspólnego z ekonomią. Jeśli mieszkasz w takim rejonie, że prądu nie ma po kilka godzin i więcej (kilka dni? Są jeszcze takie rejony w PL? ), to zamiast gównorozwiązań zaopatrz się lepiej w porządny agregat spalinowy. Taki, który przede wszystkim da radę pracować tych kilka godzin/dni non stop pod obciążeniem, bo to wcale nie jest takie oczywiste. W przypadku takiej dziadowskiej przetwornicy zresztą też
Bywa że zimą prądu nie ma kilka dni. Przetwornice podpina się do odpalonego auta i wszystko śmiga. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@Crow7422: Nie ta moc, nie ten sposób ochrony urządzeń - chyba że domem nazywasz kabinę tira ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dla domku jednorodzinnego gdzie CO i CWU oparte jest o lpg/ziemny/ekogroszek agregat to minimum 3kW - by mógł podtrzymać dom z automatyką
@Jarek_P: @Crow7422: taniej zrobi instalację solarną z akumulatorami, nie mówiąc o tym że paliwo coraz droższe. przetwornica chyba nie jest po to żeby auto stało pod domem jako agregat. Co innego auto elektryczne które ma duży potencjał ze swoimi akumulatorami. Tylko czy wtedy nie lepiej podłączyć przewód z auta zamiast zapalniczki ? Bardziej chodziło mi o to co można w podróży ładować albo na postoju czy parkingu ? https://www.wykop.pl/link/4844597/dom-zasilany-polskim-samochodem-elektrycznym-awaria-pradu-w-zgorzelecu/ Ceny
szkorbutny - @Jarek_P: @Crow7422: taniej zrobi instalację solarną z akumulatorami, ni...
takie rozwiązanie będzie miało bardzo mało wspólnego z ekonomią. Jeśli mieszkasz w takim rejonie, że prądu nie ma po kilka godzin i więcej (kilka dni? Są jeszcze takie rejony w PL? ), to zamiast gównorozwiązań zaopatrz się lepiej w porządny agregat spalinowy.


@Jarek_P: Średnio raz na 2 lata w największe mrozy na wielu wioskach brakuje prądu przez jakieś spadające drzewo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tego typu przetwornica
@Crow7422: Chyba takiego z muzeum wsi polski.
Sam rekuperator z wentylacją i systemem zarządzania domem to pobór na poziomie 300w+
Drutowanie a tym by to było to nie rozwiązanie, a zwykle dziadowanie.
Uszkodzenie pierwszego z brzegu układu elektronicznego na skutek niskiej jakości zasilania szczególnie w chwili przeciążenia - spowoduje zwrot z inwestycji godny wykopowego gracza giełdowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jarek_P: Używałem już z ~4-5 razy. Nie wiem dlaczego każdy tutaj pisze że to ma nie działać. Przetwornica ma moc 2kW, a tutaj eksperci piszą że nie będzie działać bo rekuperacja pobiera 300W. ()
@Crow7422: może dlatego, że coś tu się kupy nie trzyma? W poście na górze była mowa o przetwornicy 300W, a z takiej to sobie faktycznie można laptopa podładować, czy zasilić awaryjnie kocioł CO.

Ty potem wjechałeś z przetwornicą 2/4kW. Policzmy tak na szybko: 2000W/12V daje nam 167A prądu ciągniętego z samochodu. Przeciętny samochodowy akumulator będzie w stanie dawać taki prąd jedyne przez krótki czas (nie z uwagi na pojemność, ale z
może dlatego, że coś tu się kupy nie trzyma? W poście na górze była mowa o przetwornicy 300W, a z takiej to sobie faktycznie można laptopa podładować, czy zasilić awaryjnie kocioł CO.

Ty potem wjechałeś z przetwornicą 2/4kW.


@Jarek_P: Tak, napisałem że mając taką przetwornice odpalasz co chcesz i taką z pełnym sinusem mam. Co tu się kupy nie trzyma?

Policzmy tak na szybko: 2000W/12V daje nam 167A prądu ciągniętego z
@Crow7422: rób jak chcesz, twój dom, twoje zabawki. Zastanów się tylko w wolnej chwili, czy samochodowa instalacja jest przez konstruktorów wykonana na wszelki wypadek z takim zapasem mocy, by umożliwiać pobór dodatkowego prądu tego rzędu przez wiele godzin czy nawet dni.

Dodaj że UPS z dużym aku kosztuje tyle samo co ta moja przetwornica.


@Crow7422: są różne przetwornice i różne UPSy. A sprawdzałeś, ile kosztuje agregat?
Przetwornica z sinusem o
Za taką kwotę bez problemu kupisz agregat z elektroniczną regulacją, za niewiele więcej już da radę dostać inwerterowy.


@Jarek_P: Bez szans. Poszukaj dobrze, sinus znajdziesz tam tylko w tylule aukcji. Agregat to minimum kwota x2 w stosunku do przetwornicy.

Co do auta. Coś tam wspólnego z motoryzacją mam i taki dodatkowy pobór prądu nie martwi mnie wcale. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nikogo nie namawiam, to jedynie awaryjne
Agregat to minimum kwota x2 w stosunku do przetwornicy.


@Crow7422: na szybko i bez wiekiego wgłębiania się w temat, czy "pure sine" faktycznie jest pure, czy to tylko ładna plakietka, niemniej jeśli to jest inwerter, to spodziewałbym się jednak tego sinusa.

https://allegro.pl/oferta/cichy-agregat-pradotworczy-inwertorowy-2kw-230v-11256669844

Inny, niewiele droższy:
https://allegro.pl/oferta/agregat-pradotworczy-generator-inwerterowy-1900w-10992440660

Zaś co do twojego rozwiazania - z motoryzacją wiele wspólnego nie mam, ale za to całkiem sporo z elektroniką i po prostu nie wierzę, by
na szybko i bez wiekiego wgłębiania się w temat, czy "pure sine" faktycznie jest pure, czy to tylko ładna plakietka, niemniej jeśli to jest inwerter, to spodziewałbym się jednak tego sinusa.


@Jarek_P: Przecież to wygładzona sinusoida, jak podajesz przykłady i masz całkiem sporo wspólnego z elektryką to może warto by to jednak sprawdzić?

nie wierzę, by samochodowe instalacje były projektowane z zapasem mocy pozwalającym na bezpieczne korzystanie z takich prądów w