Wpis z mikrobloga

Tak sobie patrzę człowiek na tego polskiego YT i mam wrażenie, że powoli ten kult kanałów commentary zaczyną przekraczać masę krytyczną. Coraz mniej contentu sensu stricte, a coraz więcej contentu opartego o komentarz odnośnie contentu innych. Ja wiem, że to co teraz gadam to nie jest absolutnie nic odkrywczego, ale niedługo nadejdzie taki moment w którym już nie będzie czego komentować, a już teraz często jest posucha i dochodzi do takich sytuacji w której jeden typ komentuje komentarz drugiego typa do jakiejś tam sytuacji. Można sobie tam bekę z #friz pocisnąć, ale chłop naprawdę cały czas coś próbuję i nawet jak to jest zaadaptowanie telewizyjnego formatu do internetu to daje coś od siebie i coś wrzuca do tego youtube'owego koszyczka. Można się p-----------ć do #famemma o różne rzeczy, ale nawet jak na karcie walk jest zgraja stypiarzy to jest to zrobione profesjonalnie i bardzo dobrze obudowane pod względem community (chociażby tag na Wykopie, Najlepsza Polska Dziennikarka, Ebe Ebe itd.) więc gdzieś to rezonuje wśród ludzi, jest to mniej lub bardziej emocjonujące. Szkolna zatacza już kolejne koło ale pod względem ilości contentu, krzywych akcji, afer i ciekawych bohaterów to ze święcą szukać podobnego uniwersum. Patostreamy umarły, a te niedobitki tworząca na co chwilę banowanych kanałach robią to tylko dlatego bo nie są w stanie pójść do normalnej roboty, ale jednak akcje w stylu wizyta fryzjerki na U2 to jest już Kolekcja Klasyki. K---a, to już nawet są kanały których twórczość opiera się na komentowaniu programów telewizyjnych i niewiele ponad to, więc gdyby TVN czy Polsat nie wyłożył grubego siana na wyprodukowanie jakieś serialu/reality show to takie talenty nie miałyby nawet szans zaistnieć. Nie lubię powiedzenia "Jak ci się nie podoba, to sam zrób lepiej", ale trochę ten polski YT zaczyna tak wyglądać że w sumie skłoniłbym się do myślenia w stylu "Jak ci się nie podoba, to sam zrób COKOLWIEK i zobaczymy czy coś potrafisz oprócz pseudoironicznego p---------a siedząc w ciepełku". Taka jest moja Prawda YouTube #polskiyoutube #wardega #nitro
pawelososo - Tak sobie patrzę człowiek na tego polskiego YT i mam wrażenie, że powoli...

źródło: comment_1634973937lCBRuBhz5EKNZTmfxIk8Qg.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pawelososo +1. Commentary ( albo ładniejsza nazwa content "njusowy") to większość polskiego YT. Co chwilę widzę tylko shoty pt. "co ktoś uważa o czymś/kimś" albo "x ogląda jakiś filmik".

Większość tego robią ludzie którzy siedzą już po kilka lat w tym biznesie i moim zdaniem niektórzy po prostu nie mają pomysłu na siebie, a komentowanie czyiś zachowań jest stosunkowo proste i oglądane, bo to grzeczniejsza forma robienia "dymów".
  • Odpowiedz
@pawelososo

Bo twórcy to leniwe chuje co im się nie chce tworzyć własnych filmów. A tak to odpalą streama, obejrzą jakiś film, dodadzą od siebie z dwa trzy zdania i naura, a 10k widzów będzie pisało "+1"
  • Odpowiedz
  • 0
@pawelososo jak się ogląda tylko konkretną bańkę i YouTube podsuowa ci podobne to tak jest, a jak się ogląda inne kanały to ma się inne wrażenie, problem z tym że trzeba samemu poszukać albo ktoś musi coś polecić, bo YouTube sam z siebie to wyświetla tylko podobne filmy do tego co oglądasz, o Na Czasie już nie mówiąc. A jest pełno dobrych kanałów z ciekawym kontentem, tylko nie robią takich liczb
  • Odpowiedz