Wpis z mikrobloga

Potrzebuje monitor dla żony - min 27'' do pracy z grafiką - głównie adobe illustrator + photoshop. Monitor do pracy przy dodatkowych projektach czyli nie do pracy na pełne 8 godzin tylko od czasu do czasu z domu. Zastanawiam się czy przy tej wielkości opłaca się brać więcej niż full hd. Mi się wydaje że do rozdzielczości np 4k potrzeba troche więcej niż 27'' zwłaszcza jak ktoś już ma problemy ze wzrokiem - no ale mogę się mylić bo ja grafikiem nie jestem ;). Poleci ktoś jakiś monitor do grafiki z w miarę dobrym odwzorowaniem kolorów itp ale tak jak wspomniałem jako dodatkowy do domu a nie główny do pracy.

#grafika #komputery #programowanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@blyson: 27 cali to wqhd a wg. upodobań niektórych 5k. Jak kolorki to IPS. Może mag274qrf-qd się nada? Alternatywnie tańszy Dell S27... który jest jego konkurentem w testach? A jak ma być dobrze bez kompromisów to Samsung Odyssey G7/G9.
  • Odpowiedz
@blyson: Ja mam 27" 4K (Dell U2720Q) i jest idealnie. Obraz jest ostry, kolory bardzo ładne, do grafiki ładnie się nada (chyba ma też 99% czy nawet 100% sRGB).
  • Odpowiedz
@blyson: 4k przy 27 calach sprawi, że sporo rzeczy będzie mniejszych, w tym interfejs. Full HD przy 27 sprawia, że rzeczy będą za duże i możliwe, że będzie widać pixele.
Dużo zależy od tego czy grafiki będa do druku czy tylko cyfrowe - to zmienia bardzo dużo.
Dla interfejsu, moim zdaniem dla 27 cali 2560x1440 jest optymalne. Oczywiście z innymi rozdzielczościami też się da ale trzeba się przyzwyczajać.
  • Odpowiedz