Wpis z mikrobloga

@CalibraTeam: bo tam musi byc dosyc spora pompa by przepchnac wode przez instalacje. zle zamontowana lub wywazona bedzie emitowac drgania ktore beda slyszalne. jesli mieszkanie jest w cichej okolicy to np. w nocy moze byc roznie
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: jak dobrze wygłuszy dach wełną, a sama kotłownia będzie wykonana prawidłowo to nie powinno być to uciążliwe, ale ch*ja sobie nie dam uciąć, że w nocy nie usłyszysz np momentu załączania pompy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: na mojej inwestycji stoją 4 budynki. W dwóch pierwszych nie oszczędzali i zrobili ciche windy a na 2 kolejnych już polecieli w #!$%@?. Dlatego nie ufam deweloperom. Gdzieś przyoszczędzą a później pozostanie Ci sąd. Dlatego bym nie ryzykował, choć technologie pozwalają na zbudowanie tego poprawnie.
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: mieszkam ponad dwa lata pod kotłownią, mieszkanie nade mną pomniejszone jest o jeden pokój i tam znajduje się kotłownia. Przez dwa lata nie słychać absolutnie nic - ale to mój przypadek a deweloper powie Ci wszystko co chcesz usłyszeć by sprzedać mieszkanie
  • Odpowiedz
o patrz, nie wiem czegoś to jestem januszem? XD


@PanKracy582: Wypowiadasz się o czymś o czym nie masz zielonego pojęcia to tak jesteś januszem.

to ciekawe, jakieś źródło albo gdzie szukać?


@PanKracy582: Rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie łącznie z normami budowlanymi np PN-B-02431-1:1999 (w przypadku kotłowni gazowych). W przypadku kotłowni o mocy od 30 kW zaleca się lokalizowanie na pierwszej lub ostatniej kondygnacji.
  • Odpowiedz