Wpis z mikrobloga

Ucieszyłem się ostatnio, bo na mojej ulicy kładli światłowód do studzienek. Zorientowałem się w temacie, zwietrzyłem akurat technika jak majstrował przy skrzynce w ulicy i zagadałem. Powiedział, że właśnie dzisiaj włączyli sygnał do tej właśnie skrzynki ale że mój dom jest jakieś 30 metrów po przekątnej, to będą musieli przejść z jednej strony ulicy na drugą - ale to nie problem bo jest rura w ulicy między studzienkami tylko by musieli do mnie pociągnąć światłowód chodnikiem ale to wyjmują dwie kostki bruku i wkopują. W każdym razie polecił mi zadzwonić na infolinię i poprosić o wizję lokalną, co też uczyniłem.

Dzisiaj zadzwonił konsultant, że niestety nie ma możliwości przyłączenia bo musieliby kopać około 30-40 metrów w chodniku i przejść światłowodem na drugą stronę. No to pytam kiedy mogę dzwonić na co usłyszałem, że ani do końca tego roku ani nawet w przyszłym nie będzie takiej możliwości ale proponują mi Internet radiowy.

Pytanie do osób z branży jeżeli są tutaj takie? Naprawdę to taki ogromny problem doprowadzić 30 metrów światłowodu? do domu? Na Boga, prowadzili światłowód przez kilkaset metrów i teraz jak jest pierwszy klient to dają mu czarną polewkę. Nawet nie wyszli z propozycją partycypowania w kosztach doprowadzenia tego światłowodu a ja już nawet jakiś czas temu przyszłościowo przed ogrodzenie wyprowadziłem peszel ziemny, który wchodzi mi do domu.

#pytanie #telekomunikacja #swiatlowod #swiatlowody
  • 6
  • Odpowiedz
@Szkodzik: Przekopu by nie było przynajmniej przez ulicę, bo po drugiej stronie ulicy jest studzienka i są one połączone. A ten cały technik mówił, że jak robią to kopią na 30 cm pod kostką ¯\_(ツ)_/¯ a chętny jest też mój sąsiad, którego dom jest przed moim, czyli jakieś 15 metrów. Droga jest osiedlowa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@roszej: Kto jest właścicielem gruntu na którym jest chodnik? Bo jeśli nie ty to wymaga to dodatkowych uzgodnień i projektu budowlanego co sprawia że koszt doprowadzenia przyłącza dla klienta przekracza założone maksimum.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@roszej: Nieraz inwestycja jest oddawana do gotowości sprzedażowej po roku dwóch a nawet trzech od oddania.
  • Odpowiedz