Wpis z mikrobloga

Świat motoryzacji stoi na głowie
Passatów B7 w sedanie z dieslem jest na otomoto całe : 51
Zapłacić trzeba ok 40k pln za silnik 2.0 tdi z przebiegiem 250kkm
Wołam @bigger

Warto się za takim pastuchem rozglądać?
Szwagier poszukuje jakiegoś sedana w dieslu i żywcem nie ma co kupić
Chciał e60 ale tutaj ceny zwariowały totalnie

#samochody #motoryzacja
  • 5
@xspeditor: Mam B7 w kombi 2.0 TDi. Aktualny przebieg to ponad 416k km i codziennie rośnie o 80-100km. Generalnie dobry wóz i spełnia swoją rolę. Największym problemem z mojego doświadczenia była sonda od AdBlue. Ciężko było znaleźć dobry warsztat, który dobrze zdiagnozował usterkę a i samą sondę bardzo ciężko było dostać.
@xspeditor: jeden powie tak drugi powie nie, B7 to pudrowany B6, silniki lepsze bo to już nie ten najlepszy na świecie, pierwszy 2.0TDI ale ogólnie #!$%@? się podobnie, usterki znane z 10 lat starszych aut z francji czyli pierdoły.
@xspeditor: Generalnie poprawny woz. Ja jakos nie mam do nich spadu, ale jakbym mial napisac, ze #!$%@? to by nie byla prawda.

Natomiast problem jest w czyms innym. Podazy tych (albo ogolnie wszystkich) samochodow obecnie.
Sytuacja dla kupujacego jest dramatyczna.

Jak mu sie cos podoba to niech jedzie ogladac i kupowac a nie myslec 3 dni, bo na pewno sie sprzeda. Jak nie ma cisnienia to przeczekac z pol roku, ale
@bigger: generalnie nie chce on francuzów.
Podoba mu się E60, ale z tymi cenami nie ma sensu, za F10 trzeba dać 60k + pakiet startowy.

Generalnie coś mi się wydaje że zakup teraz auta to w długiej perspektywie wtopa. Ceny są niesamowite, a przy odsprzedaży za 3 lata to będzie kiszka. Taki Passat ma te 280kkm, za 3 lata będzie miał 340 i stanie się powoli niesprzedawalny w normalnych pieniądzach.

https://www.otomoto.pl/oferta/volkswagen-passat-volkswagen-passat-2-0-diesel-170-km-2-wlasciciel-salon-polska-ID6E9jEQ.html?fbclid=IwAR2-cpOKYsyVa4vxO4BtdOcEdRsup-muUpQzHnF2Y5ekD153Xo86-KU5m1s