Wpis z mikrobloga

@Mfalme_Kitunguu: Póki co moje ulubione książki Lema, acz uderzająca w zupełnie inne tony. Solaris porusza tematy co człowiek szuka w kosmosie i że to co znajdzie może zwyczajnie przerosnąć go nawet na poziomie zrozumienia a co dopiero okiełznania. Niezwyciężony ma w sobie więcej z powieści sensacyjnej, sporo wartkiej akcji, tajemnica która jest stopniowo odkrywana.
  • Odpowiedz
@Mfalme_Kitunguu: Mnie to wydanie strasznie wkurzyło, bo "Dzienniki gwiazdowe" wydali bez kilku opowiadań i nie ma o tym żadnej wzmianki w przedmowie ani na okładce. Dopiero kilka lat później wydali część drugą (z brakującymi).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mfalme_Kitunguu: Ja zacząłem od terrego goodkinda, seria miecz prawdy, pierwsze prawo magii, polecam, ale seria ma chyba 15 tomów, nie wiem jeszcze nie skończyłem

Wcześniej też czytałem, ale zapomniałem jak książki mi się podobały
  • Odpowiedz
@Mfalme_Kitunguu: właśnie niedawno zacząłem słuchać Niezwyciężonego bo pochłaniam książki audio w dużych ilościach z audioteki. Przesłuchałem pilota Pirxa. Niezwyciężony to wręcz słuchowisko z podziałem na głosy bo jest i Czubowna i Olbrychski. Do tego udźwiękowienie całego tła oraz binauralne nagranie (w slichawkach doskonale słuchać przestrzeń) robi świetna robotę!
  • Odpowiedz
@Akman: na dzień dzisiejszy takie zarzuty owszem, brzmią śmiesznie, bo to co robią rakiety Elona, choć z nagrań wygląda jak science-fiction, jest prawdą :D Mnie w trakcie słuchania Pirxa i teraz słuchając Niezwyciężonego zaskakiwało jak wielką wyobraźnię miał Lem, bo jak na czasy w których pisał przewidział tak dokładnie mnóstwo różnych rozwiązań technicznych które dopiero lata później stały się rzeczywistością. Zadziwia mnie też ile różnych nazw technicznych opracował, które brzmią tak
  • Odpowiedz