Wpis z mikrobloga

Akcja dosłownie z 45 minut temu. Poszedłem po bułki do lokalnego małego sklepiku, przede mną stoi facet w masce i rozmawia z panią za ladą, że policja wystawia mandaty tym, którzy wychodzą ze sklepów (Lidl, Biedronka itp.) bez maski i mówi, że po co się szczepił XD jak takie akcje. W pewnej chwili obraca się do mnie jakby chciał usłyszeć co ja sądzę, a ja mu, że trzeba nie przyjmować mandatu, że ludzie wygrywają w sądach, po czym dostaję odpowiedź, że z polityką nie wygramy... Z takim podejściem... Szkoda strzępić ryja.
#koronawirus #covid19 #fucklogic #gownowpis #przemyslenia
  • 24
  • Odpowiedz
@LaurenceFass: Konformizm i wygoda za wszelka cene leza w naturze ludzkiej. Ktos, kto nie boi sie odstawac i walczyc o swoje z silniejszym (a takim wobec jednostki jest np. aparat panstwowy) jest pewnego rodzaju ubermenschem.
  • Odpowiedz
@surowageneracja: nie konformizm i wygoda tylko brak nadziei.
Ktoś kto od dzieciństwa każdego dnia jest uczony, że jest bezwartościowym śmieciem w końcu w to uwierzy.
Obowiązek szkolny do 18 roku życia to nie przypadek.
  • Odpowiedz
@LaurenceFass: Na poziomie rozumowym tak, ale odwagi i charakateru do walki z systemem juz moze braknac. Zawsze musi byc tych kilku pierwszych wariatow, ktorzy dadza sygnal i zrobia pierwszy krok. Masy sie moga co najwyzej podlaczyc w pewnym momencie.
  • Odpowiedz
@surowageneracja:
A konieczność poświęcania tysięcy godzin na wkuwanie czegoś, o czym wiadomo z góry, że jest to nikomu niepotrzebny bezsens?
A zachowanie nauczycielek w tym wyzwiska?
Kiedy miałem 8 lat to kelner w restauracji mówił do mnie per "Pan".
W szkole 11 lat później było to nie do pomyślenia.
  • Odpowiedz
@White_Devil: Niby tak, ale nie do końca….
Na początku pandemii milicja dawała kary administracyjne 30k. Ludzie może i wygrywali w sądach, ale:
- 30k musisz zapłacić albo komornik (czy inne forma ściągnięcia mandatu),
- 30k musisz mieć,

Idziesz do
  • Odpowiedz
@sqlserver

A konieczność poświęcania tysięcy godzin na wkuwanie czegoś, o czym wiadomo z góry, że jest to nikomu niepotrzebny bezsens?

Wiedza z klasycznych dziedzin nauki takich jak historia czy matematyka nigdy nie jest bezsensem.

A zachowanie nauczycielek w tym
  • Odpowiedz