Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Czołem, czy ktoś tutaj może interesował zagadnieniem Flight Dispatcherów? Zaczynam research jakichś ciekawych firm zajmujących się przygotowaniem na terenie #warszawa
W planach podejście do kursu i dalej. Aktualnie jestem Flight Coordinatorem z uprawnieniami do wyważania, final inspection, planowania załadunku/rozładunku, deck communications etc..
#lotnictwo #aviation #samoloty #chopin #stolica
  • 5
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@czysty_start Dzięki za zawołanie!


@Cholinex86 Gdybyś był zainteresowany, to ostatnio zrobiłam FAA licencję na dyspozytora lotniczego w USA, także pytaj, jak coś!

@Ag90:

Hej, dziękuję za miłą odpowiedź i ciekawie było poczytać Twoje wpisy, ale pytanie czy masz wiedzę na temat polskiej wersji FD, ew opłacalności/przejścia na coś ciekawego w podobnym stylu?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cholinex86: W Polsce zarabia się dość słabo jako FD. Za granicą dużo lepiej. Kurs na pewno o tyle dobry, że bardzo fajnie wdraża do profesjonalnego lotnictwa. Taki papier może pomóc na innych stanowiskach - ja np. mam i traktuję jako podstawę do stwierdzenia, że coś tam wiem o operacjach przewoźników.
  • Odpowiedz
  • 1
@Cholinex86 o tym, jak to wygląda w Polsce, napisał już wyczerpująco @grigoryi tutaj:
https://www.wykop.pl/wpis/20462169/lotnicze-mirki-i-mirabelki-tak-jak-obiecywalem-opi/

Jeśli chodzi o opłacalność, to z tego, co słyszałam, to w PL kasa jest słaba, no i poza Warszawą ciężej o zatrudnienie (no i jest więcej ludzi z licencją, aniżeli pracujących w zawodzie w PL).

Jeśli planujesz pracować za granicą, to warto wg mnie od razu zrobić licencję FAA - raz, że jest praktycznie wszędzie rozpoznawalna, dwa, najlepsze
  • Odpowiedz