Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Uważacie że małżeństwa homoseksualne powinny być legalne?
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 10
Ja też chcę być w związku partnerskim. Niby z płcią przeciwną, ale na sposób partnerski. Powinniśmy legalizować partnerstwo.


@Syntax Masz ślub cywilny i to powinno starczyć. Nie ma potrzeby mnożyć bytów ponad potrzebę. Wystarczy tylko uprościc procedurę zwarcia i rozwodu. W innym wypadku niepotrzebnie dublujesz instytucje, bo ludzie mają semantyczne fobie.

Małżeństwo ma swoją definicję i oznacza zawsze jedno: Związek kobiety i mężczyzny.


@Syntax A miednica jest z miedzi?
  • Odpowiedz
@vipcypr8: jest pewien problem z pojęciem 'małżeństwo' w Polsce. Duża część ludzi uznaje za małżeństwa tylko te kościelne, więc jak słyszy 'homoseksualny ślub' to myśli, że księża będą zmuszani aby ten sakrament zawierać. Dlatego moim zdaniem powinniśmy zacząć od związków partnerskich i stopniowo wyrównywać je do małżeństwa, aż już nie będzie problemu w społeczeństwie z 'homoseksualnym ślubem'.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Halbr:

Masz ślub cywilny i to powinno starczyć. Nie ma potrzeby mnożyć bytów ponad potrzebę. Wystarczy tylko uprościc procedurę zwarcia i rozwodu.


A co chciałbyś uprościć w zawieraniu małżeństwa?
  • Odpowiedz
jak słyszy 'homoseksualny ślub' to myśli, że księża będą zmuszani aby ten sakrament zawierać


@menmikimen: serio ludzie myślą, że jak śluby jednopłciowe będą legalne, to księża będą musieli je zawierać? Nie wydaje mi się
  • Odpowiedz
serio ludzie myślą, że jak śluby jednopłciowe będą legalne, to księża będą musieli je zawierać? Nie wydaje mi się


@Limonene: zdziwiłabyś się w jakie ludzie rzeczy wierzą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
A co chciałbyś uprościć w zawieraniu małżeństwa?


@alyaoo Wywalenie tej groteskowej przysięgi. Wystarczy złożenie podpisu jako oświadczenie woli.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Halbr: albo nie wiesz, co to znaczy groteskowy, albo nie masz pojęcia jak brzmi treść przysięgi małżeńskiej xD
  • Odpowiedz