Wpis z mikrobloga

Mam pytanie jak liczyć okres wypowiedzenia w zależności od stażu pracy i podpisanych umów w tej samej firmie.

W czerwcu 2018 roku podpisałem umowę o prace na czas określony (na rok).
W czerwcu 2019 roku podpisałem w tej samej firmie nową umowę na czas nieokreślony.

Jeżeli teraz chciałbym złożyć wypowiedzenie to obowiązywałby mnie jedno- czy trzymiesięczny okres wypowiedzenia?

Innymi słowy, czy staż pracy liczy się:
a) od momentu podpisania ostatniej umowy o prace,
b) od momentu podpisania pierwszej umowy o pracę z daną firmą.

#praca #pracbaza #prawo #prawopracy
  • 7
@Statyk: Okres wypowiedzenia
Wynosi on: dwa tygodnie, jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż sześć miesięcy, jeden miesiąc, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej sześć miesięcy, trzy miesiące, jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej trzy lata.

Jeśli przepracowałeś 36 miesięcy od momentu podpisania pierwszej umowy, to masz 3 miesiące wypo
@Statyk: Przedmowcy juz wyjasnili. Ja tylko dodam ze okres wypowiedzenia to jedno, ale rozwiazan jest wiecej. Musza byc zapisane na wypowiedzeniu:
Mozesz miec:
Ze skroconym okresem wypowiedzenia
Ze skutkiem natychmiastowym
Albo np spotkalem sie z czyms takim ze okres wypowiedzenia byl zachowany ale pracownik nie musial swiadczyc pracy (wyplate za ten okres dostal)

Wyszstko zalezy kto sie chce zwolnic (czy Ty czy to pracodawca Ciebie), jak zyjesz z pracodawca i "kim
Innymi słowy, czy staż pracy liczy się:

a) od momentu podpisania ostatniej umowy o prace,

b) od momentu podpisania pierwszej umowy o pracę z daną firmą.


@Statyk: nie ma znaczenia, liczy się łączny czas pracy u danego pracodawcy, nawet jeśli były przerwy w zatrudnieniu.