Wpis z mikrobloga

@Krzakol: 20 lat temu internet też był "tylko jedną platformą", która gromadziła dziwnych ludzi. Podejrzewam nawet, że mogło z niego wtedy aktywnie korzystać tyle osób, ile aktualnie z Twitcha.
  • Odpowiedz
Po tym ile plusów dostał ten wpis widać ilu tu dzieciaków siedzi. A niektórzy na tym samym wykopie proszą o jakieś ważne rady życiowe czy inwestycyjne xD
  • Odpowiedz
Ale wysyp boomerow xD
Za waszych czasów też starsi na was #!$%@? że mówicie młodzieżowym językiem
Tak jest w każdym pokoleniu
Nie musicie srać
  • Odpowiedz
ale mnie #!$%@?ą te nowe twitchowe słowa, pogchamp, monkaS, poggers, przecież to bełkot, może jestem stary ale uważam że to wszystko do zaorania


@Panas: nie wiem co ma rolnictwo do nowosłowia. Denerwuje mnie jak ktoś używa słów niezgodnie z ich słownikową definicją ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kodecss: Ich idole tak mówią, bo kiedyś do telewizji zapraszali tylko elokwentnych ludzi, posługujących się czystym językiem a dzięki internetowi każdy z najbardziej zapadłej dziury może mieć milionową publiczność, stąd wiele osób się dowiedziało, że w większości Polski nie mówi się po polsku tylko jakąś zrusycyzowaną gwarą, xD. Niektórzy jeszcze to przekładają durnymi kalkami z angielskiego, które chyba mają brzmieć mądrze, w rodzaju "pokażę dzisiaj tobie".
  • Odpowiedz
@iAmTS: polecam obejrzeć najpopularniejsze filmy z lat PRL, czy powojennych. Gwarantuję Ci, że język w nich jest bardziej zrozumiały niż ta współczesna nowomowa. I masz rację, że dzieciaki tworzą nowe słowa, może nawet konstrukty gramatyczne. Sęk w tym ile przetrwało do dziś, a ile budzi zażenowanie, że tak kiedyś mówiliśmy. Ile dziś osób używa określeń pokroju cool, zgred, wapniak, nie wiem, nawet ten nieszczęsny lol, który coraz rzadziej się pojawia
  • Odpowiedz