Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siemacie Mirki,

Poszukuję małego PC który zastąpiłby zwykłego blaszaka do sporadycznego grania w Assetto Corsę competizione. Myślę nad najlepszym rozwiązaniem. Czy zainwestować w laptopa i stacje dokującą czy może jakiś mały blaszaczek? Istnieje coś co nie zajmuje tyle miejsca, a będzie miało moc wystarczająca do pogrania nawet na niskich szczegółach? Oczywiście musi posiadać kilka portów USB żeby dało się podłączyć kierownice, pedały itp.

Dzięki.

#komputery #gaming #gry #simracing
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@majk3l: nie duży :) tak jak mówię- wymagań nie mam sporych bo nie gram w inne gry prócz Assetto corsy. Rozważyłbym nawet konsole, ale to wiąże się z zakupem innej kierownicy, swoich pedałów DIY też nie podłącze więc pomysł odpada.
@majk3l: nie duży :) @FinestEDM naprawdę chciałbym Ci pomóc, ale nie ułatwiasz. Ciężko coś zaproponować nie wiedząc jak chcesz grać, czy też ile masz do wydania.


Małe rozmiary raczej podrażają sprzęt,ale wiemy, że tego chcesz, więc coś zaproponujemy jak podasz resztę szczegółów.

Takie ustawienia będą ok? https://youtu.be/Mg5_xWkv7_c
@majk3l: Na filmiku jest akurat stara Assetto Corsa. Nowa ma na pewno większe wymagania. Do tej pory grałem na FX6300 + AMD R9 285 (chociaż wcześniej było to jeszcze 260X). Ta konfiguracja była wystarczająca żeby udźwignąć grę na minimalnych wymaganiach chociaż to procesor był wąskim gardłem. Zdarzało się, że grając online łapał mikro zwiechy na pół sekundy przy 100% obciążeniu CPU. Jak zdarzało się na prostej części toru to mały problem,
mikro zwiechy na pół sekundy przy 100% obciążeniu CPU


@FinestEDM: przy nowym sprzęcie nie ma szans, żeby to się działo.

W granicach 2k bez karty graficznej masz normalnych rozmiarów nowy zestaw mATX do gier bez karty graficznej. I teraz zaleznie od tego ile chcesz wydać możesz się zamknąć w 4-15k zł z kartą.

laptop Dell + stacja dokująca. Do pracy w AutoCad w firmie takie rozwiązanie jest mega wygodne. Problemem w
@majk3l: podepnę się pod temat bo mam mniej więcej podobny "problem". Szukam laptopa, głównie do pracy (programowanie) , ale żeby po pracy móc pykać w AC, ACC, F1 itp. w możliwie najlepszych detalach. Hajs jaki mogę przeznaczyć to około 10-12k PLN.

Cos w tej cenie znajdę sensownego? Dodam że nie chce kobyły 17 calowej, max te 15 cali.

BTW czy laptop w takich cenach byłby w stanie uciągnąć triple screena lub
triple screena lub vr chociaż na low detalach?


@czarekfcb: na high ultra, na spokojnie.

Szukaj choćby czegoś z RTX 3070. Już to spokojnie wystarczy. Najlepiej AMD lub intel 11-gen.