Wpis z mikrobloga

Jakich głowic termostatycznych używacie? Szukam czegoś dla siebie w bloku i zastanawiam się co wybrać. W głowę wpadły mi dwa modele:

Danfoss eco z Allegro- zasilanie 2xAA, z tego co wyczytałem, trzyma naprawdę długo, jest cichy, ale aplikacja jest słaba, łączenie trwa kilka minut
Tuya z Aliexpress - tutaj podobno aplikacja jest lepsza, ale jest głośniejszy i wymaga częstszego ładowania (nie mam zbyt dobrego podejścia pod stałe podłączenie)

Do pierwszego nie widziałem bramki, a do drugiego jest. W sumie nie wiem czy lepiej, żeby było z bramką czy bez.

Co byście wybrali / co polecacie?

#inteligentnydom #ogrzewanie #pytanie
Pobierz Krunhy - Jakich głowic termostatycznych używacie? Szukam czegoś dla siebie w bloku i ...
źródło: comment_1634580204tw9pAMqO2wCmtz9d8LWYx0.jpg
  • 5
@Krunhy mam 15 głowic tych po lewej w całym domu i nikt nie narzeka na głośność ich działania. Jak dla mnie są ciche, ledwo słyszalne. Na pewno nikogo nie obudzą.
Co ważne dla mnie, raportują procent otwarcia głowicy, co wykorzystuję do odpalania pieca.
@Krunhy: Mam te Tuya. Głośność rzecz względna - słychać jak operują zaworem, ale nie uważam aby to mogło komuś przeszkadzać, a już na pewno nie budzą nikogo z domowników w nocy. Baterie w większości głowic wytrzymały mi cały sezon grzewczy.

Jedyny minus to delikatny plastik trzymający klapkę baterii - już w 2 sztukach połamały mi się zaczepy, ale wystarczy kawałek taśmy i działają.

O aplikacji się nie wypowiem bo używam z
Pobierz Diabl0 - @Krunhy: Mam te Tuya. Głośność rzecz względna - słychać jak operują zaworem,...
źródło: comment_16346367396BbHEh0BxsEFptRzt4lBte.jpg